Ulusoy: Finallerde görüşmek üzere

Yunanistan'a yenilerek 2008 Avrupa Şampiyonası vizesini zora sokan (A) Milli Futbol Takımı eleştirilerin odağına yerleşirken, dün Futbol Federasyonu'nun Beylerbeyi Atatürk Eğitim ve...

İSTANBUL - Yunanistan'a yenilerek 2008 Avrupa Şampiyonası vizesini zora sokan (A) Milli Futbol Takımı eleştirilerin odağına yerleşirken, dün Futbol Federasyonu'nun Beylerbeyi Atatürk Eğitim ve Araştırma Merkezi'ndeki yönetim kurulu toplantısının ardından bir açıklama yapan Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, Avrupa Şampiyonası hedefine ulaşılması ve planlanan konuların yürütülmesi için teknik heyetle görüş birliği içinde olduklarını söyledi.
Toplantının ardından basının karşısına çıkan Ulusoy, "Önümüzdeki bir aylık dönemde yapılacaklar konusunda yönetimimiz ve teknik heyetimiz akıl, irade ve eylem ittifakı içindedir" derken, bir komite oluşturduklarını ve bu komitenin uygulamalar sırasında milli takıma her türlü desteği sağlayacağını, kendisinin de sürekli olarak gelişmeleri takip edeceğini ifade etti.
'Desteğe ihtiyacımız var'
"Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olarak tarihi bir sorumluluk taşıdığımın bilincindeyim. Hiçbir zaman sorumluluktan kaçmadım. Her zaman taşın altına elimi koydum. Şimdi de aynısını yapıyorum" diyen Ulusoy, Futbol Federasyonu'nun bütün birimlerinin, alınan kararların ışığı altında görevlerini eksiksiz yerine getireceğini söylerken, "Hedeflerimize ulaşmak için 22 Kasım 2007 sabahına kadar olağanüstü hal yaşayacağız" dedi.
Federasyon Başkanı ayrıca, "Türk Milli Takımı'nın sahibi Türk Milleti'dir" derken, başarıya yönetim, teknik heyet, medya ve milletin birlikteliğiyle ulaşacaklarını anlattığı konuşmasını şöyle tamamladı: "Gerek benim, gerek teknik heyetimizin bilgi, beceri ve deneyimleri, Türk Milli Takımı'nın 2008 Avrupa Şampiyonası'na gitmesi için yeterlidir. Bunu başaracağız, kimsenin şüphesi olmasın. Yeter ki soğukkanlı olalım, kenetlenelim ve yapılması gerekenleri yerine getirelim. Yazı ve görüşleri ile katkı yapan tüm spor medyasına ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Eleştirilerden, gerçekten akıl ve güç alıyoruz. Başarıya yönetim, teknik heyet, medya ve milletimizin birlikteliğiyle ulaşacağız. Benim görevim bu birlikteliği sağlamaktır. Gün birlikte olma, ortak bir duruş sergileme, bir kararlılığı gösterme ve hedefe hep birlikte ulaşma günüdür. Önümüzdeki bir aylık dönemde de tüm halkımızın ve medyamızın desteğine ihtiyacımız olacak. Herkesi bu ortak duruşta duyarlı, yararlı ve kararlı olmaya çağırıyorum. Finallerde buluşmak üzere hepinizi saygıyla selamlıyorum".
Millilere komite yardımı
Öte yandan Yunanistan maçı sonrasında Terim ve ekibine desteklerini belirten Futbol Federasyonu Başkan Vekili Affan Keçeci, Haluk Ulusoy'un sözünü ettiği komiteye dair bir açıklama yaparken, komitede Haluk Ulusoy ve kendisiyle birlikte yönetim kurulu üyeleri Tahir Kıran, Kemal Ünsal ve Mustafa Yazıcı'nın yer aldığını belirtti. Bugüne kadar idari anlamda bir eksik yaşamadıklarını ifade eden Keçeci, kurulan komitenin grubun son iki maçına kadarki gergin süreçte millilere yardımcı olacağını ve Avrupa Şampiyonası yolunu başarıyla tamamlayacaklarını ifade etti. (Spor Servisi)