Ulusoy seneye bırakıyor

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, 2004 yılında görev süresinin biteceğini ve başkanlık görevinden ayrılacağını açıkladı. Ulusoy, konuşmasında, "Ayrılacağımı açıkladım ancak bu konuda bana büyük baskılar geliyor.
Haber: MEHMET DEMİRCAN / Arşivi

İSTANBUL - Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, 2004 yılında görev süresinin biteceğini ve başkanlık görevinden ayrılacağını açıkladı. Ulusoy, konuşmasında, "Ayrılacağımı açıkladım ancak bu konuda bana büyük baskılar geliyor. Büyüklerim ve spor camiasının önde gelen isimleri, ayrılma lafını ağzıma almamamı istiyorlar. Görevi en iyi şekilde yapmaya çalıştık. Başarıların tesadüfi olmadığını da bu başarıları yineleyerek herkese gösterdik. Çok iyi bir ekip çalışması yürüttük. Buradan arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı.
Ulusoy, Şenol Güneş'in başarılı olduğunu ve görevinde kalması gerektiğini belirterek, şöyle konuştu: "Ben görevde olsam da olmasam da devam etmeli. Güneş'e inandığım için göreve getirdim. Güneş'in herşeyine inanıyorum, sadece futbol bilgisine değil. Türk futbolunda Denizli ve Terim ile başlayan yükselişin yine bir Türk hocayla devam edeceğine inanmıştım, bu nedenle Şenol Güneş'i göreve getirdim. O da çok başarılı oldu. Başarılı insanlar göreve devam etmelidir.
Millilerin yeni sponsoru Nike
Türk Milli Takımları'nın yeni forma, ayakkabı ve ekipman sponsoru Nike firması oldu. Ulusoy yaptığı konuşmada, Türk futbolu adına önemli bir gün yaşadıklarını ifade ederek, "Nike ile çalışacağımız dönem içinde, futbolda yarattığımız ve tüm dünyanın kabul ettiği Türk Milli Takımı marka ve imajını, Nike'ın uluslararası tecrübelerini katarak elit marka olma yolunda ilerletmek için ortak çaba sarfedeceğiz. Gelecek para yalnızca A Milli Takım için değil, tüm milli takımlar için kullanılacak" dedi. Nike ile 6 yılı kesin 3 yılı da opsiyonlu, 9 yıllık anlaşma imzalandı.
Nike Türkiye Genel Müdürü Zafer Parlar da, "Türk Milli Takımı'nın sponsoru olarak, en son teknolojiyle geliştirilmiş ürünlerimizi futbolcularımıza sunuyor olmak ve onlar aracılığıyla Türkiye başta olmak üzere, dünyaya tanıtmaktan büyük gurur duyuyoruz. Üretilen yeni formalar, oyuncuların performanslarını artırmak amacıyla geliştirildi" diye konuştu.