Ulusoy'dan golcülere övgü

Futbol Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy, Milli Takım'ın ve Galatasaray'ın golcü futbolcusu Hakan Şükür'ü göklere çıkardı. Ulusoy, "Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük golcüsü Hakan Şükür'dür.

ZÜRİH - Futbol Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy, Milli Takım'ın ve Galatasaray'ın golcü futbolcusu Hakan Şükür'ü göklere çıkardı. Ulusoy, "Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük golcüsü Hakan Şükür'dür. Ay-Yıldızlı forma altında 38 gol atmak her babayiğidin harcı değildir. Onun Milli Takım'a verdikleri tartışılmaz; vermeye de devam edecek. Böylesi bir golcü kolay kolay yetişmez" dedi.
Başkan Ulusoy, ayrıca Beşiktaş'ın golcü oyuncularından İlhan Mansız'ı da överek, "İlhan Mansız da oldukça yetenekli bir oyuncu. Zaman zaman yanlış anlaşılıyor. Herşeyden önce onun Almanya'da doğduğu unutulmamalı. Aslında özünde mükemmel bir insan. Onu anlamak gerekir. Farklı bir kültürden geldiği unutulmamalı. Zaman zaman acımasızca eleştiriliyor. İlhan bu eleştirileri asla haketmiyor" diye konuştu.
İngilizler'i Şükrü Saracoğlu Stadı'ndan puansız göndereceklerini ifade eden Ulusoy, "Bu durumda öncelikle Liechtenstein'ı geçmemiz gerek" açıklamasında bulundu. (Spor Servisi)