Ümit anlaştı, top şimdi Galatasaray'da

İsmi bir süredir Fenerbahçe'yle anılan Galatasaraylı golcü futbolcu Ümit Karan'ın transferinde sona geliniyor. Milli futbolcunun, Fenerbahçe ile her konuda anlaşmaya vardığı öğrenildi.

İSTANBUL - İsmi bir süredir Fenerbahçe'yle anılan Galatasaraylı golcü futbolcu Ümit Karan'ın transferinde sona geliniyor. Milli futbolcunun, Fenerbahçe ile her konuda anlaşmaya vardığı öğrenildi. Eğer iki ezeli rakip, bonservis bedelinde anlaşabilirse, tecrübeli oyuncu gelecek sezon Sarı-Lacivertli formayı giyecek. Fenerbahçe'nin, Ümit'le üç yıllık sözleşmesi bulunan Galatasaray'a 3 milyon avro bonservis bedeli ödemeye hazır olduğu gelen haberler arasında. Fenerbahçe'nin forvette Mateja Kezman'ın yanına Ümit Karan'ı alıp, yabancı oyuncu tercihini sağ kanattan yana kullanmak istediği, bu nedenle Sarı-Lacivertli yönetimin bu transfere büyük önem verdiği öne sürüldü. Fenerbahçeli yöneticiler de, menajer Harun Aslan'ın kendilerine gelerek Ümit'in Fenerbahçe'de oynamak istediğini ilettiğini belirttiler.
Bu olaylara paralel olarak dün Florya'da oldukça ilginç gelişmeler yaşandı... İsmi zaten bir süredir Fenerbahçe'yle anılan Ümit, sabahki antrenmanda koşunun hemen ardından, teknik direktör Karl Heinz Feldkamp tarafından top çalışmasına alınmadı. Ümit, aynı şekilde akşam da idmana çıkmadı.
'Ümit'in gidişine hazırım'
Sabah idman bitiminde medya mensuplarına açıklama yapan Feldkamp, Ümit'in Fenerbahçe'ye gitme konusunda kafasının karışık olduğunu belirterek, "Kendisi bir karar aşamasında. Ümit'in kafasının karışık olduğunu gördüm. Bu yüzden de idmandan çıkardım" dedi. Bir basın mensubunun 'Ümit'in gidişine hazır mısınız?' sorusunu "Evet" diye cevaplayan 'Kalli', "Bu gerçek olabilecek mi, bilmiyorum. Öyle bir oyuncu verilmeden önce yerine kimin alınacağını bilmem gerekir" diye konuştu.
Transfer çalışmaları konusunda ise, takımda bir eksiklik gördüğü zaman bunu açıkça basınla paylaşamayacağını kaydeden Feldkamp, "Şu an transfer dönemi bitmiş değil. Yabancı kontenjanımız dolu olduğu için, yabancılardan çok yerli oyuncular üzerinde düşünüyoruz. Ayrıca takımdan bir futbolcu göndermeden önce bunu iyi bir şekilde düşünmem gerekir" şeklinde konuştu. Transfer çalışmalarıyla ilgili bir hareketliliğin olmadığını dile getiren Alman çalıştırıcı, "İzinli olan Song, pazartesi günü takıma katılacak. Kampa gitmeden önce en geç 5 veya 6 Temmuz'da belli bir kadromuz olacak, bunu siz de göreceksiniz" dedi.
Feldkamp, 'Orhan ve Cihan kampa katılacak mı' sorusunu karşılıksız bırakırken, sezon açılışında antrenmanlarda kros çalışması yerine direkt topla çalışmasının nedenini soran bir gazeteciye de, "Ben burada atlet idmanı değil, futbolcu idmanı yaptırıyorum" yanıtını verdi. Tecrübeli teknik direktör beş maçlık seyircisiz oynama cezasının Tahkim tarafından onaylanması konusunda ise "Takımı seyircisiz maçlara hazırlamak pek kolay olmayacak. İnşallah bu dönemi istediğimiz gibi bitiririz" diye konuştu. (Spor Servisi)