Ümit Karan: Şampiyonluğun favorisi Fenerbahçe

Ümit Karan: Şampiyonluğun favorisi Fenerbahçe
Ümit Karan: Şampiyonluğun favorisi Fenerbahçe
Uzun yıllar Galatasaray forması giyen Ümit Karan, Fenerbahçe'nin lig şampiyonluğunda favori gözüktüğünü, ligde ilk üç, dört ve beşinci sıralar arasında inanılmaz puan farkı olacağını düşündüğünü belirtti. Eski milli futbolcu, Galatasaray'da ise takım içinde sıkıntı olduğunu söyledi.

ZONGULDAK - Ereğli ilçesindeki yakınlarını ziyaret eden Ümit Karan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Fenerbahçe 'nin transfer döneminin şampiyonu olduğunu söyledi.   

Beşiktaş 'ın bu yıl iyi kadro oluşturduğunu, Şenol Güneş'in takımın en iyi transferi olduğunu vurgulayan Karan, "Ufak tefek eksiklikleri var. Onları giderirlerse Beşiktaş bu yarışın içerisinde olacaktır. Fenerbahçe, lig şampiyonluğunda favori gözüküyor. Ligde ilk üç, dört ve beşinci sıralar arasında inanılmaz puan farkı olacağını düşünüyorum" ifadesini kullandı.

Ümit Karan, Galatasaray 'da takım içerisinde sıkıntı olduğunu gördüğünü belirterek, "Toparlanır mı, toparlanırlar. Galatasaray'da Felipe Melo krizinden sonra Burak Yılmaz krizi var. Futbolcular dışarıdan mutsuz gibi gözüküyor" dedi.

Türkiye ve Avrupa liglerinde oynamanın aynı şey olmadığını savunan Karan, "Fenerbahçe, yeni bir takım, kolay olmayacak. Galatasaray'a Şampiyonlar Ligi'nde hangi takımlar çıkabilecek, o önemli. Şampiyonlar Ligi, daha da zorlaştı" diye konuştu.

Karan, daha sonra vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. (AA)