Ümit Özat: İtalya'ya hazırım

Roma'ya transfer olacağı iddia edilen Fenerbahçeli Ümit Özat, İtalya'da oynamak için kendisini hazır hissettiğini söyledi.

ROMA - Roma'ya transfer olacağı iddia edilen Fenerbahçeli Ümit Özat, İtalya'da oynamak için kendisini hazır hissettiğini söyledi.
Roma'nın Ümit Özat ile ilgilendiği haberini önceki gün manşetten duyuran Corriere dello Sport, dün de bu futbolcunun demecini yayınladı. Ümit Özat, "Çok kısa bir süre öncesine kadar Avrupa'da bir takıma gitmeyi düşünmüyordum. Şimdi zamanın geldiğine inanıyorum. Başka bir ülkeye gitmek beraberinde birkaç sorunu getiriyor. Örneğin ortama uyum sağlama. Ama İtalya gibi zor bir ligde oynayan arkadaşlarımın kendilerini zorla kabul ettirmeyi başarmaları gibi örnekler de bulunuyor" dedi.
Her futbolcunun hedefi olduğunu ifade eden 26 yaşındaki futbolcu, "Daha önemli bir takımda oynama isteğimi saklamıyorum. Bu benim rüyam. Geçmişte Almanya'dan teklif aldım ama uluslararası alanda prestijli bir takım olarak gördüğüm Fenerbahçe'de kaldım" açıklamasını yaptı. (Spor Servisi)