Ümit Özat'ı şoke eden tepki!

Ümit Özat'ı şoke eden tepki!
Ümit Özat'ı şoke eden tepki!
Samsunspor'da idmanlara girmeleri teknik direktör Ümit Özat tarafıyla yasaklanan gazeteciler, Yeni Malatyaspor maçı sonrası düzenlenen basın toplantısında Özat'ı protesto ederek, basın odasını terketti. 39 yaşındaki hoca, takımın başında olduğu sürece gazetecileri antrenmanlara almayacağını ifade etti.

PTT 1. Lig'in 16. haftasında Samsunspor'un deplasmanda 0-0 berabere kaldığı Yeni Malatyaspor karşılaşmasının ardından düzenlenen basın toplantısında Samsunlu gazeteciler, teknik direktör Ümit Özat'ı protesto etti. Kırmızı-beyazlı takımın idmanlarına girmeleri Özat'ın isteğiyle yasaklanan Samsunlu gazeteciler, Özat'ın maç sonu açıklamalarını yapacağı toplantı öncesi basın odasını terk etti.

Basın mensuplarının protestosu ile ilgili olarak Malatyalı gazetecilere açıklamada bulunan Özat, "Gerginlik yok. Sadece gerginlik yapan buradan çıkan meslektaşlarınız. Yalan haber yaptıkları için antrenmanları basına kapattık. Bir kişinin yaptığını üstlerine alındılar, hiç umurumda değil" dedi.

"ÖNCE İÇLERİNDEKİ YALANCIYI BULACAKLAR"

Samsunlu gazetecileri takımın başında olduğu sürece antrenmanlara almayacağını ifade eden Ümit Özat, "Önce içlerindeki yalancıyı bulacaklar. Ben 4 ay boyunca antrenmanı basına açtım. 4 ay aralıksız açtım. Yalan haber yaptıkları sürece, iftiralı haber yaptıkları sürece, ben orada olduğum sürece antrenmana giremeyecekler. Gerginliği yapanlar Samsunspor'un menfaatini düşünmeyen, iyiliğini istemeyen insanlar. Dolayısıyla ben de çok takmıyorum" ifadelerini kullandı.

"OYUNCULARIMA HALA İNANIYORUM"

Güzel bir maç olduğunu belirten genç teknik adam, "Kazanabileceğimiz bir maçtı ama ikinci yarı Yeni Malatyaspor daha üstün oynadı. Yeni Malatyaspor da kazanabilirdi, biz de. Ortada 1 puan var. Bu puanların değerini şöyle değerlendirmek lazım; Balıkesirspor, Giresunspor ve Göztepe'ye yenilmeseydik, bu 1 puan bizim için çok değerli olacaktı. Onlarla berabere kalsak bugün 27 puanda olacaktık. Kayseri Erciyesspor'u yenip ilk yarıyı 27 puanla kapatırsak, ilk yarı için başarılı bir puan elde etmiş oluruz. Biz çok iyi bir çıkış yaptık ama ilerleyen mevsim şartları hem de dar kadromuzdan dolayı zaman zaman gerekli müdahaleleri yapamadık. Ama ben hala oyuncularıma inanıyorum" şeklinde konuştu.