Ümit Özat'tan Roma'ya mesaj

Roma takımından transfer teklifi alan Fenerbahçeli Ümit Özat, Roma Kulübü Başkanı Francesco Sensi'nin istemesi halinde, İtalya'ya seve seve gideceğini söyledi.

ROMA - Roma takımından transfer teklifi alan Fenerbahçeli Ümit Özat, Roma Kulübü Başkanı Francesco Sensi'nin istemesi halinde, İtalya'ya seve seve gideceğini söyledi. Roma kentinin spor gazetesi Corriere dello Sport'ta dün yayınlanan röportajında Ümit Özat, "İtalya benim birinci tercihim ve Roma da büyük bir takım. Ama benimle görüşen bir başka İtalyan kulübü de var" dedi. İtalyan futbolunu yakından izlediğini kaydeden Ümit, şöyle devam etti: "Emre, Okan ve Mirkoviç'le İtalyan futbolu hakkında konuştum. Lig maçlarını, özellikle de Roma'yı dikkatlice izliyorum. İtalyan ligi üzerine hemen hemen herşeyi biliyorum, güzel ve büyüleyici bir liginiz var."
'Benim için de gitme vakti'
Fenerbahçe'ye büyük saygısı bulunduğunu, ancak geleceğini düşünerek Avrupa'dan gelen teklifleri değerlendirdiğini anlatan milli futbolcu, "Benim için de gitme vakti geldi. Ama size garanti ederim ki, Türkiye'de çok ilginç futbolcular var. Büyük bir liste yapılabilir ama en hazırları Tuncay ve Mustafa Özkan" değerlendirmesinde bulundu. Roma'nın çok büyük bir kulüp olduğunu ifade eden Ümit, açıklamasını şöyle tamamladı: "Roma, yıldızların olduğu bir takım. Capello da büyük bir hoca" diye konuştu. (Spor Servisi)