Ümitler liderliği sevdi

2004 Avrupa Ümitler Şampiyonası grup eleme maçında Türkiye, 42 dakika 10 kişi oynamasına rağmen deplasmanda Slovakya engelini geçerek, puanını 13'e çıkardı ve liderliğini sürdürdü.
Haber: BİLAL MEŞE / Arşivi

Slovakya-Türkiye: 0-1
HAKEMLER: Stefan Messner, Johann Hechtz, Norbert Hormaier (Avusturya)
SLOVAKYA: Postrk **- Hricko **, Dolezej **, Demeter **, Cech **- Duris * (Vavrik 80), Paulik ** (Sapara 76), Drzik **, Ancic ***, Sestak ** (Gottwald 46 **), Kiska **
TÜRKİYE: Volkan ***- İbrahim ***, Suat *, Egemen **- Serkan **, Okan Koç ** (Hamit 54 ***), Kemal ** (Halil 86), Selçuk **, İbrahim ** - Hüseyin ** (İlhan 54 **- Tuncay **
GOL: İbrahim Toroman (90+1)
KIRMIZI KART: Suat Usta (48)BRATİSLAVA - 2004 Avrupa Ümitler Şampiyonası grup eleme maçında Türkiye, 42 dakika 10 kişi oynamasına rağmen deplasmanda Slovakya engelini geçerek, puanını 13'e çıkardı ve liderliğini sürdürdü.
Önceki maçlarına göre oldukça tutuk ve dağınık bir görüntü çizen Ay-Yıldızlılar, rakibi karşısında bir türlü istenen üstünlüğü sağlayamadı. Üstelik, grupta hiç bir iddiası bulunmayan 3 puanlı rakibi karşısında zaman zaman zor durumlara düştü.
Kalesinde adeta devleşen Volkan, 74'üncü dakikada Kiska'nın penaltı atışını kurtararak, belki de maçın kaderini tayin etti. 48. dakikada Suat Usta'nın kırmızı kart görmesiyle uzun süre 10 kişi ile mücadele etmek zorunda kalan Ümit Milliler, hakemin 3 dakika olarak belirttiği uz atmanın ilk dakikasında İbrahim Toraman'ın kafa golüyle üç puanı almasını bildi. Maçtan sonra büyük bir sevinç yaşayan teknik kadro ve futbolcular, 2004 Avrupa Ümitler Şampiyonası Finalleri yolunda önemli bir engeli aştıkları görüşünde birleştiler.