Ümitlerin rakibi Almanya

14. Avrupa Ümitler Futbol Şampiyonası Eleme maçında Türkiye, Almanya ile eşleşti.

ANKARA - 14. Avrupa Ümitler Futbol Şampiyonası Eleme maçında Türkiye, Almanya ile eşleşti. Türkiye ilk maçını Almanya'da 15 veya 16 Kasım, ikinci maçını ise kendi evinde 18 veya 19 Kasım tarihlerinde yapacak. Türk Ümit Milli Takımı, rakibini elediği taktirde, Avrupa Şampiyonası finallerinde mücadele etme hakkını kazanacak. Ümit Milliler, finallerde de ilk 4 sırada yer alırsa, Türkiye'yi 2004 yılında Atina'da düzenlenecek olimpiyatlarda temsil edecek. Şampiyona finalleri, eleme maçlarında ilk 8'e kalan ülkelerden birinde yapılacak. Ev sahibi ülkeyi UEFA bu 8 ülke arasından belirleyecek.
Kura çekimi sonucunda diğer eşleşmeler ise şöyle gerçekleşti: Portekiz-Fransa, Danimarka-İtalya, Sırbistan Karadağ-Norveç, Beyaz Rusya-Polonya, İsveç-İspanya, İsviçre-Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan-İskoçya.
Çetiner: Biz de güçlüyüz
Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Raşit Çetiner, "Almanya bir dünya devi ancak Biz bu turu da geçip, finallere katılacağız" dedi. Almanya'nın son Dünya kupasında final oynadığına ve altyapısının güçlü olduğuna dikkati çeken Çetiner, "Almanya eşleşebileceğimiz rakiplerden en güçlü olanıydı.
Biz de iyi bir takımız. Grup maçlarında bunu herkese kanıtladığımızı düşünüyorum.
Oyuncularıma güveniyorum. Biz bu turu da geçip, finallere kalacağız" diye konuştu. (Spor Servisi)