Ümitler'in zirve keyfi

Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Raşit Çetiner, iki maçı da kayıpsız atlattıkları için memnun olduğunu vurgulayarak, Makedonya maçı...

İSTANBUL - Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Raşit Çetiner, iki maçı da kayıpsız atlattıkları için memnun olduğunu vurgulayarak, Makedonya maçı için şöyle konuştu: "Öncelikle Ali Sami Yen'de bizi yalnız bırakmayan taraftarımıza teşekkür ediyoruz. Makedonya önünde farklı bir galibiyet aldığımız için çok mutluyuz. Büyük ölçüde grupta liderliği garantiledik. Zaten en başından beri grupta lider olacağımızı iddia ediyorduk."
Çetiner, liglerin yeni sona ermesi ve transfer haberleri nedeniyle sıkıntılı günler geçirdiklerini belirterek, "Futbolcularımız çok genç. Bu nedenle kolayca kafaları karışıyor. Heyecana kapılıp, motivasyonları bozuluyor. Bu sıkıntıyı Slovakya maçında yaşadık" diye konuştu.
Çetiner, futbolcularına mesaj göndererek sözlerini şöyle noktaladı: "A milliler çıtayı Dünya üçüncülüğüne kadar yükseltti. Onu daha yükseğe çıkarmak gençlerin görevi. Bu nedenle daha çok çalışmalıyız. Ayrıca
'A milli takım bitti mi?' endişelerine gerek olmadığını bu genç futbolcularımızla gösterdik" ifadesini kullandı (Spor Servisi)