Umut Bulut'un transferinde skandal

Umut Bulut'un transferinde skandal
Umut Bulut'un transferinde skandal
Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, 2011 yılında Fransız kulübü Toulouse'a giden Umut Bulut'un transferi hakkında çarpıcı bir iddiada bulundu.

Kulüpteki olumsuzlukları ortadan kaldırmaya çalıştıklarını, bu yüzden bazı kişilerin kendilerine cephe aldığını savunan İbrahim Hacıosmanoğlu, "Camiayı birçok konuda aydınlatacağız. Herkes yıllardan beri, ‘Kulübü yiyorlar’ diyordu. Biz de bunu ortaya çıkıyoruz. Örneğin Umut Bulut’un, Liverpool maçı öncesi Toulouse takımına transferi gündeme geldi. Trabzonspor Kulübü’nden o dönem Umut'un menajerine oyuncuyu satması için 450 bin TL komisyon ödenmiş. Bu adamı istiyorlar, satıyorsun ama komisyon veriyorsun. Böyle bir şey olabilir mi? İmza kampanyası diyorlar. İmza kampanyası yapsalar ne olur? Binlerce Trabzonsporlu bizi arayarak destek veriyor. O kadar imzayı toplayana zaten başkanlık verirler” dedi.

Adrian'ın yeni adresi


GÜNEŞ'İN SÖZLERİNİ HATIRLATTI

Teknik direktör Şenol Güneş’in Trabzonspor’un duayeni, önemli bir değeri olduğunu, takımın kalecisi ve kaptanı olduğunu hazırlatan Başkan Hacıosmanoğlu, “Şenol Güneş, takımın en önemli teknik direktörlerinden biridir. Trabzonspor’u dünyada temsil etmiş bir değerdir. Biz de yaptıklarına saygı duyuyoruz. Kongre öncesinde kendisiyle yaptığımız uzun sohbette, ‘Kim bu yönetimi devralıyorsa, bunların hesabını sormuyorsa, onlar da çalmaya geliyordur’ cümlesi var. İşte biz bu yüzden bu olumsuzlukları gün yüzüne çıkarmak için çaba gösteriyoruz. Camiada artık, ‘Kulübü yiyorlar’ denmemesi için çalışıyoruz” ifadesini kullandı.

OLCAN KONUSU TATİL SONRASINDA

Geçtiğimiz sezon başarılı bir grafik çizerek transferin gözdelerinden birisi haline gelen, adı Galatasaray ve Beşiktaş ile anılan Olcan Adın konusunda da açıklamalarda bulunan Hacıosmanoğlu, “Olcan’la tatilden döndükten sonra konuşacağız. Trabzonspor’un menfaatleri neyi gerektiriyorsa onu yapacağız. Kalmasını istiyoruz” dedi.

Öte ayndan Trabzonspor Başkanı, Polonyalı Adrian’ın satışı için Suudi Arabistan’ın Al Nassr Kulübü ile prensipte anlaştıklarını belirtti. Bordo-mavili takımın satıştan 3 milyon euro beklediği öğrenildi.

Trabzonspor kadrosunda 36 futbolcu