Umut: Daha özgüvenli haldeyiz

Umut: Daha özgüvenli haldeyiz
Umut: Daha özgüvenli haldeyiz
Galatasaray'ın milli golcüsü Umut Bulut, sarı-kırmızılılar ve A Milli Takım hakkında açıklamalarda bulundu.

Son haftalarda ligde yakaladıkları çıkışı Trabzonspor karşısında da sürdürmek istediklerini belirten Umut Bulut, "Son iki haftada aldığımız galibiyet bizim üst sıralarda kalmamız için ve şampiyonluk yolunda için çok önemli puanlardı. Özellikle Karabük deplasmanından aldığımız üç puan çok önemliydi, bunu da takım halinde başardık. Bundan sonraki maçlarımıza daha öz güvenli çıkacağımızı düşünüyorum. Gelen galibiyetler maça çıkarken takım arkadaşlarımızı ve beni daha özgüvenli hale getiriyor. Çalışmalarımız da her hafta daha moralli geçiyor. Tabii ki galibiyet serisini devam ettirmemiz lazım. Bu sene çok zor her zaman olduğu gibi bütün rakiplerimizi ciddiye alıyoruz" dedi.

Galatasaray TV'ye konuşan golcü futbolcu, "Trabzonspor’a karşı en zor maçlarımızdan birine çıkacağız. İçeride oynanmamızdan ve seyirci avantajımızdan daha farklı bir maç oynayacağımızı düşünüyorum. İnşallah bu hafta da kazanırız" şeklinde konuştu.

"İNŞALLAH HOLLANDA'YI DA YENERİZ"

Kazakistan maçını kritik bir dönemde oynadıklarını ve galibiyetin önemli olduğuna vurgu yapan Umut Bulut, " Ülke olarak hem milli takım olarak hem de bizim buna çok ihtiyacımız vardı, Kazakistan maçını kazanmak için bizim için çok önemliydi, bu maçı kazandık. Şimdi en azından 2014'ü güzel bir şekilde kapattığımızı düşünüyorum. Milli Takım olarak aldığımız galibiyet Mart ayında oynayacağımız Hollanda maçı için çok önemliydi en azından hedefimizi ilk 3'e girmek için buna ihtiyacımız vardı, bunu başardık. İnşallah Hollanda'yı da yeneriz" ifadelerini kullandı. (DHA)