Umut Gündoğan'ın yeni adresi 1. Lig

Umut Gündoğan'ın yeni adresi 1. Lig
Umut Gündoğan'ın yeni adresi 1. Lig
Devre arasında Yiğit Gökoğlan, Veysel Sarı ve Furkan Özçal ile yollarını ayıran Galatasaray, Umut Gündoğan'a da 'Kendine kulüp bul' dedi. PTT 1. Lig ekibi Adana Demirspor'da Başkan Selahattin Aydoğdu, 24 yaşındaki orta saha oyuncusunun transferi hakkında konuştu.

ADANA - Selahattin Aydoğdu, yönetim kurulu üyeleriyle bir restoranda düzenlediği basın toplantısında, Ziraat Türkiye Kupası F Grubu 4. maçında yarın Spor Toto Süper Lig ekibi Beşiktaş 'ı ağırlayacaklarını anımsattı. Zorlu karşılaşmaya en iyi şekilde hazırlandıklarını belirten Aydoğdu, "Beşiktaş'tan puan alıp gruptan çıkmak istiyoruz. Türkiye Kupası'nı önemsiyoruz" dedi.

Aydoğdu, Beşiktaş'ı Adana'da en iyi şekilde ağırlayacaklarını aktararak misafir takıma 3 bin kişilik yer vereceklerini ifade etti.

Galatasaray şaştı kaldı! İşte teklifler


"UMUT GÜNDOĞAN'I ALINCA HERKES ŞAŞIRDI"

PTT 1. Lig'i de önemsediklerini bildiren Aydoğdu, iki futbolcuyu kadroya dahil ettiklerini iki sporcu daha alacaklarını söyledi.

Galatasaray'dan Umut Gündoğan ile birtakım problemlerin olduğunu, bunu çözmeye çalıştıklarını anlatan Aydoğdu, "Kulüple anlaştık ancak kendisiyle ilgili birtakım sorunlar var. Umut'u almak kolay değildi. Biz alınca herkes şaşırdı. Rakiplerimiz devreye girdi. Özellikle Antalyaspor devreye girmeye çalıştı, ama başaramadılar. İnşallah en kısa sürede Umut'u takımımıza kazandıracağız" diye konuştu.

Şu an takımın ve şehrin şampiyonluk havasına girdiğini, bunun devam etmesi gerektiğini vurgulayan Aydoğdu, "Yarıştan kesinlikle kopmayacağız. Devre arasında transfer çok zor. Hata yapmamak için çok dikkat ediyoruz. Jacop Mulenga gitti ondan daha iyisini almamız lazım. Ne gerekiyorsa onu yapacağız bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

Adana Demirspor Muhasip Üyesi Zübeyt Şendur ise takımın ekonomik durumu hakkında bilgi verdi. Yılbaşında takıma 18-20 milyon lira arasında tahmini bütçe yaptıklarını, bugüne kadar yaklaşık 10 milyon TL harcadıklarını, bunun 7 milyonunu futbolcu ve teknik heyete dağıttıklarını söyledi. Şendur, göreve geldiklerinde takımın 23 milyon TL'ye yakın borcu bulunduğunu hatırlatarak, bu rakamın 16,5 milyon TL'ye kadar düştüğünü ifade etti.

Toplantıya Başkan Vekili Ümit Onatça, Asbaşkan Muzaffer Emin Yumuşak, Basın Sözcüsü Tamer Gülcan da katıldı. (AA)

Galatasaray'a kötü haber! Son nokta...