Umut Oran: Şener'in ziyaretten haberi vardı

Umut Oran: Şener'in ziyaretten haberi vardı
Umut Oran: Şener'in ziyaretten haberi vardı
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, "ziyaretlerinden haberim yoktu" diyen Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'i yalanladı: Sekreterine bildirip teyit aldık.Radikal.com.tr -  “ CHP Trabzonspor’u bir şartla ziyaret edebilir. O da özür dilemek için” diyen Trabzonspor Başkanı Sadri Şener’e CHP’den yanıt geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, ziyaretlerinden Şener’i haberdar ettiklerini söyleyerek, “Futbolumuz çok kara günler geçirdi, geçiriyor. Bu dönemde herkes sorumlu davranmalı” dedi. Oran, CHP olarak gereken sorumluluğu gösterdiklerini, hukuka aykırılıkların, adaletsizliklerin, özel yetkili mahkemelerde yaşanan insanlık ayıplarının her zaman karşısında durduklarını, bundan sonra da durmaya devam edeceklerini belirtti.

CHP’li Umut Oran, Trabzon’un sosyal ve ekonomik olarak zor bir dönemden geçtiğini belirterek, Trabzonluları bu zor dönemde biraz olsun dertlerinden uzaklaştıran, en büyük aşklarının, sevdalarının da Trabzonspor olduğunu belirtti. Eski bir futbolcu olduğunu vurgulayan Oral, ilk resmi maçına da Avni Aker’de çıktığını, bu nedenle Trabzon ve Trabzonspor’un kendisi için çok farklı bir yeri olduğunu kaydetti.


“ELBETTE ZİYARET EDECEĞİZ”
“Trabzonspor Anadolu’nun medar-ı iftiharı Türkiye ’nin önemli bir değeri. Trabzon’a gidince de elbette Trabzonspor’u ziyaret edeceğiz” diyen Oran, “Genel Başkanımız programları dahilinde Rize’ye gittiler. Biz de Grup Başkanvekilimiz Muharrem İnce ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Bolu Milletvekilimiz Tanju Özcan ile birlikte Trabzon ve ilçelerinde örgütlerimizle toplantı yapma kararı aldık. Merkez ilçe başkanımız da Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar ile birlikte Trabzonspor ziyaretimizi programladı.


“ŞENER’İN HABERİ VARDI”
“Sadri Bey, ‘benim haberim yok’ diyor ama, 30 Ekim Salı günü saat 17.00 gibi Sadri Şener’in sekreteri Büşra Hanım’la irtibat kurduk. Trabzon’a ziyarette bulunacağımızın haberini verdik. ‘Sadri Bey orada olacak mı?’ diye sorduk. Büşra Hanım da 10 dakika sonra bize döndü, Sadri Şener’in yapacağımız ziyaret konusunda bilgisi olmadığını, rahatsızlığı sebebiyle de ziyaret sırasında orada olamayacağını ifade etti. Sadri Bey’in 20 gün uçuş yasağı varmış. Daha öncesinden de kendisine geçmiş olsun demiştim. Yani kendisini o gün İstanbul ’da bilgilendirdik. Asbaşkan’ının haberi var, sekreterinin haberi var, kendisine iletildi, teyidini aldık, ona rağmen bunu söylemesini yadırgadım. Ayrıca Sadri Bey bizim Trabzonspor’u ziyaret etmemizi çok arzu ettiğini önceki görüşmelerimizde birçok kez bana ifade etmiştir. Esasında ziyaretimiz bu istekleri de karşılamaktadır.”


“GÜZEL AĞIRLANDIK”
Trabzonspor’da gayet güzel bir şekilde ağırlandıklarını, yöneticilerden Trabzonspor’un isteklerini, dileklerini, sorunlarını dinlediklerini belirten Umut Oran, “Misafirperverlikleri ve göstermiş oldukları yakın ilgi dolayısıyla da herkese teşekkür ediyorum” dedi. CHP’nin bütün spor kulüplerine eşit uzaklıkta olduğunun altını çizdiğini söyleyen Oran, “Siyaset spora karışmamalı. Spor siyasetten uzak olmalı. Futbolseverlerin rahatça, özgürce ve adil bir ortamda maç izleyebileceği bir dönem yaşamalıyız. Futbolumuz çok kara günler geçirdi, geçiriyor. Bu dönemde herkes sorumlu davranmalı” diye konuştu.