Umut verici başlangıç

Trabzonspor Asbaşkanı Erol Tuna, Konya-spor karşısında iyi bir futbol oynadıklarını ve galibiyeti hak eden tarafın kendileri olduğunu söyledi. Tuna, yaptığı açıklamada, Konyaspor maçında rakiplerine oranla daha üstün oynadıklarını belirterek, "Ancak olmayacak goller yedik.

TRABZON - Trabzonspor Asbaşkanı Erol Tuna, Konya-spor karşısında iyi bir futbol oynadıklarını ve galibiyeti hak eden tarafın kendileri olduğunu söyledi. Tuna, yaptığı açıklamada, Konyaspor maçında rakiplerine oranla daha üstün oynadıklarını belirterek, "Ancak olmayacak goller yedik. Galip geleceğimiz maçta iki puan yitirdik" dedi. Geçen sezon forvette çok sıkıntı yaşadıklarını, ancak bu sezon gollü bir başlangıç yaptıklarını da ifade eden Tuna, "İyi değil, ancak gelecek haftalar için umut verici bir başlangıç yaptık" diye konuştu.
İbrahim Yattara, Hüseyin ve Fatih gibi oyuncuların Fenerbahçe maçında oynamayacak olmalarının kendileri için bir eksiklik olduğunu ancak takım içerisinde bu eksikliği giderecek oyuncular yer aldığını ifade eden Tuna, Sarı-Lacivertli takım karşısında taraftarlarına galibiyet hediye etmek istediklerini belirtti. Tuna, yaklaşık bin kadar Bordo-Mavili taraftarın takımını desteklediğini ve yönetim olarak kendilerinin de Konyaspor maçını, taraftarlarla birlikte kale arkası tribünden izlediklerini sözlerine ekledi.
'Kart, düzeni bozdu'
Konyaspor'da ise kulübün basın sözcüsü İbrahim Kaplan, 10 yıl aradan sonra Süper Lig hasretine son verdikleri maçta sergilenen oyundan son derece memnun olduklarını söyledi. Maça iyi ve hızlı başlayan tarafın kendileri olduğunu belirten Kaplan, ancak savunmanın belkemiği olan Ogün'ün saha dışında kalmasıyla oyun düzenlerinin bozulduğunu kaydetti. Eksik mücadele etmelerinin kendilerini olumsuz etkilediğini ifade eden Kaplan, rakip takımdan da kırmızı kartla bir futbolcunun oyun dışı kalmasıyla maçta dengeyi sağladıklarını ve ardından üstünlüğü ele geçirdiklerini söyledi.
Kaplan, "Son 20 dakikada sergilediğimiz iyi futbolla bize beraberliği getiren golü bulduk. 90 dakika eşit oyuncuyla mücadele etseydik bu maçı farklı skorla kazanabilirdik" dedi. (Spor Servisi)