Umutlar rövanşa kaldı

Ümit Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Raşit Çetiner, Almanya'ya 1-0 yenilmelerine rağmen İstanbul'da turu geçen tarafın kendileri olacağını söyledi.
Haber: MEHMET ALİ SABUNCU / Arşivi

İSTANBUL - Ümit Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Raşit Çetiner, Almanya'ya 1-0 yenilmelerine rağmen İstanbul'da turu geçen tarafın kendileri olacağını söyledi. Almanya'da kendilerini yalnız bırakmayan 16 bin Türk taraftarını memnun edemedikleri için üzgün olduğunu belirten Çetiner, "Oyunun genelinde hakim taraf bizdik. İkinci yarıda risk aldık ama çok gol kaçırdık. Top bizi sevmedi. İkinci maçta saha ve seyirci avantajımızı iyi kullanarak maçı kazanacağız. Rakibimizi tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.
Raşit Çetiner bu sezon grupta hiç yenilmediklerini anımsatarak sözlerini şöyle sürdürdü: "Sakatlıklar nedeniyle sıkıntı yaşadık. İstediğimiz futbolu sahaya yansıtamadık. Ne yazık ki bazı oyuncularımız da gününde değildi. Buna rağmen birçok gol pozisyonu ürettik. Ancak son vuruşlarda beceriksizdik. Bu yenilgi bize ders oldu. Hatalarımızı salı gününe kadar gözden geçireceğiz."
Ümitlerin turu geçebilmesi için Almanya'yı iki farklı skorla yenmesi gerekiyor. Beraberlik durumda Almanya tur atlayacak. Almanya ile yapılacak rövanş maçını futbolseverler ücretsiz izleyebilecek.