Ünal Aysal başkanlığa yeniden aday olmayacağını açıkladı

Ünal Aysal başkanlığa yeniden aday olmayacağını açıkladı
Ünal Aysal başkanlığa yeniden aday olmayacağını açıkladı
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, 25 Ekim'de yapılacak olan seçimli olağanüstü genel kurulda yeniden aday olmayacağını açıkladı.

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, 25 Ekim'de yapılacak olan seçimli olağanüstü genel kurulda yeniden aday olmayacağını açıkladı.

TRT 1'de yayınlanan Stadyum programında konuşan Aysal'ın öne çıkan sözleri şöyle;

Oyuncularımızın kıymetini bilmemiz gerekiyor. Bazen form düşüklükleri olabiliyor. Selçuk ve Burak gibi önemli futbolcular, direk neticeye gidebilen oyunculardır. Genç oldukları için tepkilerden çok çabuk etkilenebilirler. Sneijder de 2-3 maç üst üste sorunlu oyun tarzı gösterirse, o da tepki görür. Taraftarın da bu tür tepkilerini hoş görmek lazım. Geçen sene de stadyum bana istifa diye bağırdı. Ben fazla önemsemedim. Ancak taraftarlardan özel ricam, bu konularda daha toleranslı ve daha yardımcı olmaları.4. yıldız güzel bir hava getirdi. Ama oyuncuların etkilenmemesi mümkün değil. Bu daha güzel maçlar izlememize vesile olacaktır.Takımın başarılı olacağından şüphem yok. Ligdeki en iyi kadro bizim. Hepsi elit ve özenle seçilmiş oyuncular.

Hocamızla konuştum. Standart bir kadroda ısrar ederek, o kadroyu seyircilerimizin karşısına getirecek. Kadro ile ilgili kararı verecek kişi Prandelli'dir. Benim dönemimde hocaların istemediği hiçbir oyuncu alınmamıştır. Kaka, Real Madrid'den ayrılıp bize gelmek istemedi. Bir de bel problemi vardı, hiç düşünmedik. Şampiyonlar Ligi'nde de oynayamayacaktı.

"PRANDELLİ BİZİM İLK TERCİHİMİZ DEĞİLDİ. İLK TERCİHİMİZ LUCESCU'YDU"

-Prandelli bizim ilk tercihimiz değildi. İlk tercihimiz Lucescu'ydu. Sezon başında Lucescu Galatasaray'a yakındı. Ancak Shakhtar Başkanı'yla olan yakın ilişkilerinden dolayı Ukrayna ekibini bırakamadı. Lucescu gelemediği için çok üzgündü.

"PRANDELLİ'Yİ DEĞERLENDİRMEK İÇİN ÇOK ERKEN"

Prandelli de ben de gönül adamıyız. Tazminat sorunumuz yok. Masaya oturursak, paranın konusu olmaz. Böyle bir şeyin olmasını da istemem. Ancak Prandelli'yi değerlendirmek için çok erken. Şu an kredisi var.Başkan olduğum dönemden bu yana bir şey değişmedi. Ben yine futboldan anlamıyorum ve futbola karışmıyorum.1. yönetim kurulumuzdaki yöneticilerimiz ile dostane şekilde yollarımızı ayırdık.Hepimiz gönül bağıyla Galatasaray'a hizmet veriyoruz. Yönetim kurulu böyle kuruluyor. Birlik ve beraberlik çok önemli.
Yönetimim dönemimde ihanete uğradığımı düşünmüyorum ama hayal kırıklığına uğradım.

"SABRİ'Yİ KADRO DIŞI BIRAKAN PRANDELLİ"

Sabri benim çok takdir ettiğim bir oyuncudur. Ancak sahaya çıkıp çıkmamasına ben karar veremem. Kadro dışı bırakan Prandelli. Prandelli de Mancini'den raporları aldı. Muhtemelen bu doğrultuda hareket etti.Hoca sağ bek konusunda çok ısrarcı oldu ve 2 oyuncu aldık.
Sabri'nin tesislere girmesinin, orada yemek yemesinin yasak olması gibi bir karar yok. Sabri'nin bizdeki kredisi çok fazla.

"FATİH HOCAYA KIRGINIM"
"Benim Fatih hocaya bir kırgınlığım var ama nefret düzeyinde değil. Ayrılma düzeyinde sorduğum soruların cevabını alamdım. Bunu imzalanmış bir kontratla televizyondan seyrettim. Milli takımda mı Galatasaray da mı oynamak istiyorsun dediğimde. TFF başkanını aradım ve görüştüm, sınırlı olarak 4 yıl hocamız oynayacak dedim. Bu sadece 4 maçlık dönem içindir. TFF başkanı da bana biz böyle konuşmamıştık. Ben bu olayı bir kere daha düşüneyim dedi. Telefonu kapattım uçağa atladım güneye indim. Güneye tekneme gittim ve televizyonu açtım, herkesin önünde kravatlar sözleşme imzalanıyordu. Ondan sonra ki dönemde de herhangi bir diyaloğumuz olmadı. Bu diyalogsuzluk da yönetim kararıyla noktalandı. Ben artık konrat noktasına geldiğinde olayı en son öğrenen ben olduğumu gördüğümde üzüldüm."

"ALP YALMAN'IN EKİBİ TECRÜBELİ"
"Alp Yalman ve ekibi tecrübeli bir ekip. En son divan kurulunda konuşan, tüm divan toplantılarına çıkıp bizi kritik eden isimler var... Sedat Doğan var. Tahmin ediyorum ki, başarılı yönetimler kurarlar. Galatasaray cazibesi olan kurum. Burayı yönetmek isteyecek çok kaliteli adaylar çıkacaktır. Benim kararım belirleyici olabilir. Alp Yalman tecrübeli bir yönetici."

VERGİ BORCU VAR MI?
"Öyle bir şey yok. Sedat Doğan hukuk kısmına baktığı için mali işlerden çok bilgili değil. Ya da sürçü lisan olmuştur. Ödenmemiş bir vergimiz yok. Bizim vadeye ve takside bağlanmış taksitlerimiz var ve bunları ödüyoruz. Tüm şirketlerde böyledir. Taksitli borçlarınızı ödemezsiniz ödenmemiş vergi olur. Galatasaray'ı borçlandırdı gitmek istiyor onun için gidiyor diyorlar. Geldiğim zaman 328 milyon dolar borç alacak. Bugün aynı borç bende duruyor. Ben 3.5 yıl boyunca 84 milyon dolar faizlerini ve kur farkını ödedim. Bugün ne aldıysam o borcu artırmadan kucağımda ... Bugün Galatasaray'ı borcu almakla kalmayıp, kulübün 2018'e kadar isim hakkını tahsil etmiş ve onu harcamıştı. Ben 3 sene içinde bu paraları kullanamadım. Forma reklamının parasını, ilk sene kombineni.. Çöle geldim ve o çölde su aramak zorunda kaldı.. Sermaye artışı yapmak zorundaydık. 3. artışta herkes ayağa kalktığı için hükümet bunu reddetmek zorunda kaldı. Bu kabul edilseydi mevcut borç 70 milyon dolar aşağıya inecekti. Uygulamanın yanlışı yoktu. Bu konuyu denetleyen devlet kurumları var. SPK kulübümüzde 365 gün oturdular, bir aksilik olmadığı kararı aldılar. Biz öyle bir şey olsaydı caza alırdı ki ama alnımızın akıyla çıktık bu işten. "

"ADAY OLMAYACAĞIM"

Taraftarımıza ve genel kuruluma bana desteği için teşekkür ederim. 40 ay oldu, bir ayım daha var. Az evvel size 4 konudan bahsettim. Bu işleri göndermezden gelemem. Medyanın bana olan davranışı, divan, benim tek başıma halledemediğim, Türkiye 'deki bağımsız kurumları, federasyonlar beklenti dışındaki şeyler yüzünden başkanlığa devam etmemin camia tarafından faydası olmayacağımı düşünüyorum. Bundan dolayı 25 Ekim'deki seçimde aday olmayacağım. Galatasaray'dan kopmam mümkün değil, destekleyeceğim bir ekip oaclaktır. Galatasaray için bambaşka bir projedir. Galatasraay global projesidir. G.Saray markasının tanınması, Avrupa'da yaşaması ve devamlılığını sürdürmesidiri. Kulüpten her hangi bir para almadan bu projeyi sonraki yönetime hediye edeceğim.

AVRUPA'DA BAŞARILI OLURSAK MUCİZE YARATIRIZ

Play-off olayı 3 Temmuz nedeniyle koyuldu. Yabancı kısıtlaması oldu futbolun değeri düştü. Avrupa'da şimdi başarılı olursak mucize yaratırız. Diğer takımlar 11 yabancı ile sahaya çıkarken biz 5'i ile çıkıyoruz.

FENERBAHÇE - GALATASARAY MAÇI AYARLANMIŞTI

Basketbolda 3-3'ten sonraki Fenerbahçe Ülker - Galatasaray maçı ayarlanmış bir maçtı. Tamamen Fenerbahçe'nin kazanması için kurgulanan bir maçtı. Fenerbahçe bunu kurmuştur ama Federasyon'un buna alet olması bizi üzdü. Maça çıkmamamız bir görevdi biz de bunu yaptık. Aldığımız sonuç; seyirciyi duyarlı hale getirdik. Tüm kulüp taraftarları son derece duyarlı olacaktır.

ELMANDER'İN GİTMESİNE ÇOK ÜZÜLDÜM

Gitmesine en çok üzüldüğüm oyuncu Elmander'di... İkinci isim ise Ujfalusi'dir. Bu ikisi ilk geldiğim sene benim yüzümü güldüren isim olmuştu. Galatasaray'da her sorunu çözdüğümde çok mutlu oldum.

TARAFTARA MESAJ

Tüm taraftarıma teşekkür ediyorum. Oyuncularıma da... Çok güzel dönem geçti ama Galatasaray'da güzel dönem eksik olmaz. Kim gelirse gelsin göevini yapacaktır. Benden sonra gelen mutlaka ki benden güzel iş yapacaktır. Galatasaray'daki tüm görevler bayrak yarışıdır, maraton değildir.