Ünal Aysal da PFDK'lık oldu

Ünal Aysal da PFDK'lık oldu
Ünal Aysal da PFDK'lık oldu
Drogba ve Eboue'ya ceza verilmesine gerek görülmedi. Ama sevkiyle ilgili konuşan Sedat Doğan ve Şükrü Ergün'den sonra Ünal Aysal da PFDK'ya sevk edildi.

Olaylarla dolu bir haftayı geride bırakan Spor Toto Süper Lig'de TFF Hukuk Kurulu'da haftanın sevk işlemlerini tamamlayarak ilgili kulüplere dosyalarını gönderdi.

Selçuk İnan'dan Fenerbahçe'ye...


Sporx.com'un hbaerine göre; Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği, Kasımpaşa- Beşiktaş karşılaşmasıyla ilgili ev sahibi kulübü ve konuk ekibi saha olaylarından dolayı PFDK'ya sevketti. Beşiktaşlı Motta da şiddetli haraketten kurula sevkedilen isim oldu. TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in esktra ceza alabileceği sinyali verdiği Kasımpaşalı Ryan Donk sevk dosyasında yer almazken lacivert-beyazlı kulübün sahaya giren seyirci nedeniyle bir maç ceza alabileceği öğrenildi.

TFF Hukuk Müşavirliği Didier Drogba ve Emmanuel Eboue ile ilgili Cumartesi günü kulübün resmi sitesinden yapılan yazılı açıklamalardan dolayı da Başkan Ünal Aysal'ı PFDK'ya sevk etti. Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu da kongrede yaptığı konuşmalardan dolayı disiplin kuruluna gönderildi.

Bu arada TFF başkanı Yıldırım Demirören'in Motta ve Almaida'nın gördüğü kırmızı kartların disiplin cezalarının ortadan kaldırılması ile ilgili düşüncelerine karşılık TFF hukukçuları bunun mümkün olmadığına dair görüş bildirdi. Kurul gerekçe olarak sadece şahısta hata halinde kartların kaldırılmasını gösterdi.

İşte PFDK'nın Mandela kararı