Ünal Aysal için sert sözler

Ünal Aysal için sert sözler
Ünal Aysal için sert sözler
Galatasaray'da Başkan Ünal Aysal'ın, yeni şirket yapılanmaları için kongre üyelerinden yetki istemesi camiada yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Eski yönetici Adnan Öztürk, Aysal'ı ağır bir üslupla eleştirdi.

Sarı-kırmızılı kulübün ileri gelenleri, basketbol ve voleybol şubelerinin ayrı A.Ş olarak yapılanabileceğini, ancak gayrimenkul ortaklığı yönündeki yeni şirket yapılanmasının kabul görmeyeceğini ileri sürdü. Başkan Ünal Aysal'a Riva arazisi konusunda her türlü yetkinin verildiğini savunan üyeler, yeni yapılanmada nasıl bir yetki isteyeceğini gördükten sonra karar verilebileceği görüşündeler. Ancak Riva arazisinin istenildiğinde satma yolunun açılacak olmasının kabul görmeyeceği fikri de sarı kırmızılı üyelerde ağırlık kazanıyor.

4. yıldız için ilginç tören


ADNAN ÖZTÜRK: ÜNAL BAŞKAN YÖNETME YETİSİNİ KAYBETTİ

Eski yöneticilerden Ahmet Özdoğan, kulübün öz kaynaklarının satışına izin vermeyeceklerini belirterek, Başkan Ünal Aysal'ın bu konuyu oldu bittiye getiremeyeceğini söyledi.

Ünal Aysal döneminde başkan yardımcılığı yapan Adnan Öztürk ise yaptığı açıklamada, " Galatasaray 'ın maddi açıdan kımıldayacak yeri kalmadı. Ünal Bey de çare olarak arazi satışını uygun gördüğü için süslü cümlelerle genel kuruldan yetki almayı planlıyor. Mirasyediliği kabul edemem. Galatasaray'ın sorunu, olmayan parayı harcamak. Kulübün gelirleri bellidir ve giderlerini de ona göre ayarlamak çok zor değildir. Ünal Bey yönetme kabiliyetini her anlamda kaybetmiştir. Ünal Bey bütün bu durumu kavrayacak, anlayacak ve hissedecek kapasiteye sahip birisi. Ne kendisi zaman kaybetsin ne de koskoca Galatasaray'a zaman kaybettirsin. Camiamız bu durumdan çıkacak aklı üretmeye muktedirdir. Benim fikrim Ünal Bey'in Ekim'de yetki istemek yerine 2015 Mart Mali Genel Kurulu'nda seçimli genel kurulu toplaması daha sağlıklı olacaktır" dedi.

ÜNAL AYSAL'IN DİVAN'DAN ERKEN AYRILMASI ELEŞTİRİLİYOR

Başkan Ünal Aysal'ın, Divan Kurulu'nda yaptığı konuşmanın ardından üyelerin konu hakkındaki görüşleri ve eleştirilerini dinlemeden toplantıdan ayrılması da camianın ileri gelenleri tarafından eleştirildi. Birçok üye, böyle önemli bir konuyu gündeme getirdikten sonra Başkan Aysal'ın uyarı ve eleştirileri dinlememesiyle ilgili, "Saygısızlık ve Galatasaray'ın geleneklerine uymuyor" yorumunu yaptı.

G.Saray'ın borcu 717 milyon TL


'4. YILDIZA DOĞRU' TÖRENİNE HİÇBİR YÖNETİCİ KATILMADI"

Galatasaray'ın bu sabah Türk Telekom Arena Stadı'nda düzenlediği "4. Yıldıza Doğru" törenine futbolcular ve teknik heyet tam kadro katılırken sarı kırmızılı yönetim adına sadece başkan Ünal Aysal'ın bulunması da şaşkınlıkla karşılandı. Sabah 11.00'de yapılan organizasyonda başkan Ünal Aysal konuşmasını bitirdikten sonra teknik heyet ve futbolcularla 4. yıldız koreografisi içindeki resme katıldı. Törende başkandan başka tek bir yöneticinin olmaması şaşırtıcıydı.

SEDAT DOĞAN'IN İSTİFASI NEDEN AÇIKLANMIYOR

Yönetici Sedat Doğan'ın istifasını vereli 2 haftayı geçtiği halde Başkan Ünal Aysal bu istifayı işleme koymadığı gibi kulüp yayın organları tarafından da konuya açıklık getirilmiyor. Ünal Aysal ile iki yönetimde de görev alan ve çok yakın olduğu bilinen Sedat Doğan ise bu konuda olumlu olumsuz tek kelime konuşmaktan kaçınıyor. Sedat Doğan'ın tüm bu gelişmelerden rahatsız olduğu ileri sürülüyor, ancak Doğan'ın bu sessizliği camia içinde takdirle karşılanıyor. Kadir ÇETİNÇALI (DHA)

'Şu an gülme krizindeyim'