Ünal Aysal kulüp satın alıyor

Ünal Aysal kulüp satın alıyor
Ünal Aysal kulüp satın alıyor
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, ünlü futbolcuların yetiştiği Alman SG Wattensheid Kulübü'nü satın alarak, Avrupa'da yeni bir altyapı üssü kurmaya karar verdi.

Sarı-kırmızılı kulübün 2 yıl süren Avrupa harekatını yöneten Büyükçekmece Belediye Başkanı ve Galatasaray Kongre Üyesi Dr. Hasan Akgün , Galatasaray Başkanı Ünal Aysal ve SG Wattensheid Başkanı Mano Oliveri'yi bir araya getirerek, iki kulüp arasında prensip anlaşmasını sağladı.

Aysal'dan Melo cevabı: Sempatik!


YILDIRAY BAŞTÜRK, AHMET DURSUN, HALİL ALTINTOP, HAMİT ALTINTOP...

Nord Rhein Westfalen Eyaleti'ndeki Bochum şehrinin bir ilçesi Wattenscheid'te 1909 yılından bu yana faaliyette olan kulüp, şimdiye kadar Yıldıray Baştürk, Ahmet Dursun, Halil Altıntop, Hamit Altıntop, Barış Özbek, Muarrem Uz, Kerim Demirbay ve İshak Doğan gibi isimleri yetiştirdi.

Karl Heinz Feldkamp, Hannes Bongartz, Michael Skibbe, Uwe Neuhaus ve Thorsten Fink gibi önemli teknik direktörlerin de bir zamanlar görev aldığı kulüp, Akgün'ün sürdürdüğü 2 yıllık çalışma sayesinde artık Galatasaray'a futbolcu yetiştiren bir altyapı üssü haline getiriliyor.

Hamit Altıntop'tan A2 golü


PROJELERİ DEĞERLENDİRDİLER

Danışmanı Adem Çukur ile birlikte Almanya'da detaylı bir çalışma gerçekleştiren Akgün, iki kulübün yöneticilerini dün Galatasaray'ın Metin Oktay Tesisleri'ndeki GS Store'nin açılış töreninde bir araya getirdi. Türkiye 'nin en büyük GS Store'nin inceleyen Aysal, Akgün, Çukur ve Oliveri daha sonra Aysal'ın Metin Oktay Tesisleri'ndeki toplantı salonuna geçtiler. Toplantıda, 2 yıldan bu yana yapılan geniş çaplı araştırmanın sonuçlarını Aysal'a anlatan Akgün, SG Wattensheid ile ilgili yapılan analizleri de detaylı bir şekilde sundu.

PRENSİP ANLAŞMASI SAĞLANDI

Aysal, Almanya'nın futbol eyaleti olarak bilinen bölgede faaliyet gösteren kulübün Galatasaray bünyesine katılmasını kabul etti. El sıkışan iki kulüp başkanı prensip anlaşmasına vardı. Toplantıda, Büyükçekmece Belediyesi'nin Galatasaray Kulübü'ne tahsis ettiği arazi üzerinde yapılacak projeler de masaya yatırıldı. Bu yılın ortasında tamamlanması hedeflenen dev projeye Aysal ve Akgün tarafından son şekli verildi. Uğur DEMİRKIRDI (DHA) 

Semih Kaya yarıda bıraktı