Ünal Aysal'a ceza yolda

Ünal Aysal'a ceza yolda
Ünal Aysal'a ceza yolda
TFF Hukuk Müşavirliği, Galatasaray'ın Pazar günü yaptığı açıklama nedeniyle sarı-kırmızılıları PFDK'ya sevk etti. Başkan Aysal, minimum 30 gün hak mahrumiyeti cezası alabilir.

Spor Toto Süper Lig'de zor günler geçiren Galatasaray 'da Başkan Ünal Aysal, kulübün resmi sitesinden Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve 4-0 kaybedilen Kasımpaşa maçının hakemi hakem Cüneyt Çakır ile ilgili yapılan açıklamalar sebebiyle ceza tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

Arena'da akıl almaz yöntem!


Sporx.com'da yer alan habere göre; TFF Hukuk Müşavirliği'nin, Galatasaray Kulübü'nü, pazar günü yapılan açıklamadan dolayı Disiplin Talimatı'nın 37. maddesinde yer alan 'sportmenliğe aykırı açıklamalar' kapsamında PFDK'ya sevk ettiği ortaya çıktı. Resmi siteden yapılan açıklamalardan dolayı kulüp başkanının sorumlu tutulması, Ünal Aysal'ı minimum 30 gün hak mahrumiyeti cezası tehlikesiyle karşı karşıya bırakmış oldu.

GALATASARAY AÇIKLAMASINDA NE DEMİŞTİ

Sarı-kırmızılı kulüp, "TFF :4-Türk futbolu :0" başlığıyla resmi sitesinden yaptığı yazılı açıklamada, "Galatasaray'ın Cumartesi akşamı Kasımpaşa'yla oynadığı maç, Cüneyt Çakır'ın, sonucu "doğrudan" belirlediği bir karşılaşma olarak kayıtlara geçmiştir. Türkiye Futbol Federasyonu'nun kendisine verdiği "talimat"ları, daha önceki örneklerinde olduğu gibi "eksiksiz" yerine getiren "kerameti kendinden menkul" bir hakemden, böyle bir tavrı beklemek zaten düşünülemezdi. Galatasaray-Kasımpaşa karşılaşmasını, başka gün kalmamış gibi bu maçın üç gün sonrasında oynatan ve Cüneyt Çakır gibi bir "emir kulu"nu, bu maça atayan TFF, bizim açımızdan dün yaşananların baş sorumlusudur. Cüneyt Çakır, bugüne kadar sergilediği hakemlik performansıyla Dünya Kupası'nda, Türk futbolunu ve Türk hakemliğini değil ancak bağlı olduğu Federasyon'un düzeyini temsil edebilir.Türk futbolunun ve Türk hakemlerinin onurlu başarı çizgisi, dünkü "hakem"in ve bu "federasyon"un fersah fersah ilerisindedir.Camiamız; Galatasaray antipatisini daha önce de defalarca kanıtlamış sözkonusu hakeme bundan böyle maçlarında görev verilmesini hiç bir şekilde kabul etmeyecektir" gibi ifadelere yer vermişti.

Talimatlar gereği resmi siteden yapılan bu açıklamadan dolayı kulüp başkanlarının, müteselsilen sorumlu olmasından dolayı Ünal Aysal 30 ile 90 gün arasında bir cezaya çarptırılabilir.

G.Saray açıkladı: Mancini gidiyor mu?