Ünal Aysal'a 'izin' tepkisi

Ünal Aysal'a 'izin' tepkisi
Ünal Aysal'a 'izin' tepkisi
Abdurrahim Albayrak, Fatih Terim'in A Milli Takım'ın başına geçmesi sonrası yaşanan tartışmaları yorumladı.

Galatasaray 'ın eski yöneticisi Abdurrahim Albayrak, TV8'de yayınlanan Telegol programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Drogba'dan Madrid yorumu


"NEDEN İZİN VERİYOR?"

Albayrak, "Her şeyden önce çok üzgün olduğumu söylemek istiyorum, çok önemli bir maçımız var. Geçen yıl da Real Madrid maçı öncesi böyle tatsız olaylar olmuştu. Maçı kazandık ve bütün camiamıza çok güzel şeyler armağan ettik. İnanıyorum ki Avrupa 'nın en iyi hocalarından Fatih Hocam, yine Madrid maçında hem camiamıza hem de ülkemize bayram yaşatacaktır. Bir şey sormak istiyorum; Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Galatasaray Başkanı'na müracaat ediyor ve hocamızla görüşmek istiyor, başkanımız da izin veriyor. Neden başkanımız izin veriyor? Siz izin verir miydiniz? Hem Şampiyonlar Ligi'nde oynayacaksınız hem de bu kadar güçlü kadroya sahipken ve 'Hedeflerimiz var' derken... Bu olacak miydi? Burada Fatih Hoca'ya haksızlık oluyor. Fatih Hoca zor durumda kalmıştır. Hocamız dediğiniz, sizin divan üyeniz, hiç kimsenin olmadığı kadar Galatasaraylı, hepimizden daha çok Galatasaraylı. Siz şimdi hocamızı yıpratmaya çalışıyorsunuz" dedi.

6+0+4'ün en büyük mağduru

"TFF YETKİLİLERİ ŞAŞIRMIŞ"

Sarı-kırmızılı taraftarların sevgilisi olan Albayrak, "TFF'den çok yakın arkadaşlarım; Ünal Başkan'a Fatih Terim için danıştıklarında Ünal Başkan o kadar sıcak yaklaşmış ki TFF yetkilileri şaşırmış. Camia çok üzülüyor. Hakikaten hoş değil, yazıktır, günahtır. Takım kampa girecek ve bizim onları yıprattığımız şeylere bak. Kamuoyunda açıklama yapıyorsunuz; Yönetim kurulunda karar aldık, hocamızın mukavelesini 2 yıl uzattık. Allah aşkına böyle mukavele uzatılır mı? Hocayı alırsınız konuşursunuz, planlamanızı yaparsınız ve ona göre kamuoyunun karşısına çıkar sözleşme imzalarsınız. Böyle mukavele uzatılır mı?" ifadelerini kullandı.

Haziran ayında yapılan seçim sonrası yönetim kurulundaki görevi sona eren Abdurrahim Albayrak, "Gönül isterdi ki başkanımız seçimi kazandıktan sonra otursaydı hocamızla mukavele yapsaydı zaten ben yönetimdeyken 'Fatih Hoca ile 10 yıllık sözleşme yapalım' dediğimde bana tepkiler olmuştu" şeklinde konuştu.

İşte Madrid'in G.Saray kadrosu