Ünal Aysal'dan Fatih Terim'e yanıt

Ünal Aysal'dan Fatih Terim'e yanıt
Ünal Aysal'dan Fatih Terim'e yanıt
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, eski teknik direktörleri Fatih Terim'in açtığı davada kendisi hakkında iddianame hazırlanmasını değerlendirdi.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Dim ve Türk işletmeci Hüseyin Özer, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ı Londra'da kaldığı otelde ziyaret etti. Ziyaret sırasında misafirlerinin sorularını cevaplayan Aysal, 25 Ekim'de yapılacak olağanüstü kongrede aday olmayacağını tekrarlarken, "Mayıs ayında yapılacak olağan kongrede tekrar aday olabilirim" dedi.

Ünal Aysal'a 2 yıl hapis istemi!


Ünal Aysal'ın açıklamaları şöyle:
"Adaylıkta adı geçenlerden Cemal Özgörkey bey' aradı ve aday olabileceğini söyledi. Ben de aday olmasından memnunluk duyacağımı söyledim. Samimi düşüncem de budur. Varlıklı, kültürlü ve iyi bir Galatasaraylı olarak bu işi yapabilecek durumda. Diğer bir aday Alp Yalman da iyi bir insan ancak etrafındakiler için aynı şeyleri söyleyemem. Ben bu kongrede aday olmayı düşünmüyorum. Biraz soluklanmam lazım."

"300 MİLYON DOLARLIK BORÇ İÇİN ARAZİLERİ DEĞERLENDİRELİM"

"Yönetim kurulunda uyumu yakalayamadık" diyen Başkan Aysal, şöyle devam etti:

"300 milyon doları aşan borcun ödenebilmesi için arazileri değerlendirelim dedim. Satış değil. Üst kullanımı veya kira gelirleri ile bunu yaparız dedim. Ama bunu bile başaramadım. Aynı dili konuşamıyoruz. Mayıs'a kadar ara verip gerekirse Mayıs ayında yeniden aday olurum. 25 Ekim'de aday çıkmazsa kulüp kayyuma gider ve bu da çok kötü olur. Umarım düzgün bir ekip çıkar talip olur. Kulübü kurumsallaştırdık. Profesyonel ekip bozulmadığı sürece kurumsallaşma engellenemez."

'Galatasaray seneye Avrupa'da olmayabilir'


FATİH TERİM'E CEVAP VERDİ

Futbol takımının henüz tam oturmadığını, teknik direktör Cesare Prandelli'nin kendisi olsun olmasın görevinin başında olacağını vurgulayan Aysal, eski teknik direktör Fatih Terim'in açtığı davada kendisi hakkında "özel hayatın gizliliğini ihlali" gerekçesi ile dava açılmasını değerlendirirken de şunları söyledi:
"Fatih hoca bu kulübün bir çalışanıydı. Aramızda ne geçerse geçsin bu davranış doğru değildi. Kaldı ki aramızda geçen iletişimi medyaya servis eden de ben değilim. Bu davadan haberim yeni oldu. Davanın muhatabı ben değilim."

Bu akşam oynanacak Arsenal maçı hakkında ise Galatasaray Başkanı, "Arsenal de çok formda değil. Beraberlik kokan bir maç. Bizim için iyi olur. Ama Galatasaray bu, ne zaman ne yapacağı belli olmaz, bir sürpriz de yapabiliriz" diye konuştu. (DHA)

Cemal Özgörkey aday olmayacak!