Ünal Aysal'dan flaş karar!

Ünal Aysal'dan flaş karar!
Ünal Aysal'dan flaş karar!
Galatasaray Kulübü eski başkanı Ünal Aysal, camianın ileri gelenlerinin talebini geri çevirmeyerek, yarın düzenleyeceği basın toplantısını erteledi.

Görevi bıraktığı günden bu yana özellikle mali konularla ilgili olarak hedef tahtasına oturtulan Ünal Aysal, camianın ileri gelenlerinin ricasını kırmadı.

Fanatik Gazetesi'nden Serdar Dinçbaylı'nın haberine göre; Aysal'ın kapısını çalan kongre üyelerinin, "Hafta sonunda mali genel kurul var. Siz bu basın toplantısını şimdi yaparsanız, hafta sonunda çok sağlıklı bir genel kurul geçirmeyeceğiz. Sizden rica ediyoruz. Açıklamalarınızı daha ileri bir tarihte yapın" talebinde bulundu. Kendisine yöneltilen suçlamalar nedeniyle bir süredir ciddi rahatsızlığı olan ve bu nedenle basının karşısına çıkma kararı alan Ünal Aysal da bu talebe kayıtsız kalamadı.

Fatih Terim'den Hamza Hamzaoğlu yorumu


YENİ TARİH BELİRSİZ

Aysal, kendisinden ricada bulunan kongre üyelerine, "Ben bugüne dek camianın mantıklı her türlü talebine olumlu yanıt verdim. Aklı selim davranmaya taraftarıyım. Camia bunu istiyorsa, anlayış gösteririm. Basın toplantısını ileri bir tarihe erteliyorum. Ama mutlaka basının karşısına çıkacağım. Bunun da böyle bilinmesini isterim" ifadesini kullandı. Ünal Aysal, düzenleyeceği basın toplantısı için net bir tarih belirlemediği, önümüzdeki günlerde yapacağı yeni bir açıklama ile basın toplantısının tarihini duyuracağı ifade edildi.

ALBAYRAK: AYSAL ÖYLE BİR SÖZLEŞME YAPMIŞ Kİ...

Kulüp Başkan Yardımcısı Abdürrahim Albayrak, telefonla bağlandığı bir televizyon programında eski başkan Ünal Aysal'ı resmen topa tutmuştu. Ünal Aysal'ın Prandelli'ye gerçek dışı sözler verdiğini söyleyen Albayrak "Ünal Aysal hocaya gerçekleştirilemeyecek sözler vermiş. Almanya’da takım kuracağım, bir sene orayı çalıştıracaksın; ertesi sene Belçika’da takım alacağım orayı çalıştıracaksın' demiş. Şu anda futboldan memnun değilim. Mukavelesine baksanız kafayı yersiniz. İki gün sonra Avrupa maçımız var, ne olur yapmayın! Sözleşmesinde çok ağır maddeler var. Mancini hayatımda tanıdığım en dürüst insanlardan biri. 1 kuruş para almadan gitmiş. Prandelli, 'Ben buraya çalışmaya geldim' diyor" ifadelerini kullanmıştı.

Galatasaray'dan yayıncı kuruluş açıklaması