Ünal Aysal'dan Hacıosmanoğlu'na...

Ünal Aysal'dan Hacıosmanoğlu'na...
Ünal Aysal'dan Hacıosmanoğlu'na...
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'na mesaj gönderdi.

Ünal Aysal göreve başladığı ilk günden bu yana değişik yönetim tarzıyla dikkat çekiyor. Özellikle rakip başkan , yönetici ve futbolculara karşı takındığı centilmen tavırlar kendisini acımasız kalabalıktan ayıran en önemli unsur.

Hamit'ten Prandelli'ye: İstemiyorum


Transfer sezonu başladığı günlerde Lyon'un golcü oyuncusu Bafetimbi Gomis için harekete geçen Galatasaray 'da aynı oyuncu için Trabzonspor'un da devreye girmesi üzerine Aysal, Fanatik Gazetesi'ne bir açıklama yaparak, "Biz Trabzonspor resmi olarak Gomis ile ilgilenmediğini duyurana kadar transferi dondurduk. Gereksiz rekabet ortamı oluşturmak istemiyoruz. Bu tür rekabetlerden yabancı kulüpler, futbolcular ve menacerler rant sağlıyor" demişti.

"PARAYLA İFADE EDİLİYORSA..."

Şu anda ise Galatasaray'ın Eskişehirsporlu Tarık Çamdal ile ilgilendiğini tüm spor kamuoyu biliyor. Buna rağmen Trabzonspor'un da bu futbolcuya talip olduğunu hatırlattığımız Aysal'a, bordo-mavililere kırgın olup olmadığını sorduk. Aldığımız cevap netti: "Dostlarıma asla kırılmam".

Günün değişen şartlarına uyum sağlamanın bir yöneticinin en büyük görevi olduğuna değinen Sarı-kırmızılıların 1 numarası, "Bu sorunuzun cevabı çok basit, neden kırgın olalım. Bu bir yerde ticari bir işlem. Bir kulübün o günkü imkan ve öncelikleri bir diğerinden farklı olabilir, bu durum da onu daha avantajlı bir alıcı yapar. Bir şeyin değeri para ile ifade ediliyorsa ne en yüksek bedeli talep eden satıcıya ne de bunu ödemeyi kabul eden alıcıya darılma lüksümüz olamaz. Sadece dostlarımıza bu işlemin hayırlı olmasını dileyebiliriz" dedi.

"YAKIŞACAK İSİMLER ALACAĞIZ"

Transferin kapanmadığına da değinen Aysal, "Hocamız bazı mevkilere takviye istiyor, Galatasaray'ın imkanları çerçevesinde Galatasaray'a yakışacak isimleri almak için çalışmalarımız sürüyor. Bazı işlemleri büyük bir gizlilik içinde gerçekleştirmek Galatasaray'ın menfaatlerine daha uygun olduğu için isim verme lüksümüz yok" diyerek sözlerini tamamladı. (Fanatik)  

Cimbom'un Podolski planı