Ünal Aysal'dan kura yorumu

Ünal Aysal'dan kura yorumu
Ünal Aysal'dan kura yorumu
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Şampiyonlar Ligi'ndeki rakiplerini değerlendirdi.

Monaco'da gerçekleştirilen kura çekimi sonrası açıklamalarda bulunan Ünal Aysal, B Grubu'nda Real Madrid, Juventus ve Kopenhag'la eşleştiklerini anımsatarak, "Gruplara bakıyoruz, hepsi birbirinden zor. Bu önemli bir yarışma. Zoru başarmak lazım. Her şeyi kolayda ararsanız, kendinizi de yenileyemezsiniz. Galatasaray 'ın kendisini geçen seneye nazaran daha fazla yenilemesi lazım. Bu seneki grubumuz, geçen seneye nazaran biraz daha zor. Biz de kendimizi buna göre ayarlamak durumundayız" dedi.

Şampiyonlar Ligi'nde gruplar belli oldu


Takım olarak önceliklerinin gruptan çıkabilmek olduğunu aktaran Aysal, "Özellikle böyle bir gruptan çıkabildiğimiz takdirde, geçen sene geldiğimiz noktanın ötesine geçmemiz mümkün. Gerçekten güçlü bir Galatasaray kurulmuştur ve bunu ispat etmiş olacağız. Gruptan çıkmak ana hedef. Geçen seneki grubumuz da zorluydu ama ne yapıp edip oradan çıktık. Bu sene de zorlu grubumuzdan, aynı çabayla çıkmak istiyoruz. Bunu başaracağımıza inanıyorum" ifadelerini kullandı.

"TRİBÜNDE OTURTACAK OYUNCULARI ALMAK İSTEMİYORUZ"

Başkan Aysal, takıma takviye yönünde transfer görüşmelerini devam ettirdiklerini dile getirerek, yabancı oyuncu kısıtlamasına tepki gösterdi.

Kısıtlama nedeniyle sadece bir kontenjanları olduğuna işaret eden Aysal, "Takımdan ayrılan başka yabancı oyuncularımız olursa, yerlerine birini almak mümkün olabilir. Biz tribünde oturtacağımız oyuncuları, almak istemiyoruz. Hem para hem zaman hem de oyuncular açısından konsantrasyon kaybına neden olabilecek bir durum.

Maalesef kulüplerimiz, böyle talihsiz bir duruma düştü, böyle bir kısıtlamaya gidildi. Daha fazla transfer yapmamız mümkün değil. Bizim bir sol açık arayışımız var ve tahmin ediyorum transfer sezonu bitmeden, ihtiyacımızı gidereceğiz. Çalışmalarımız son derece ilerlemiş durumda" diye konuştu.

Aysal, gelecek sezon daha da azalacak yabancı oyuncu kontenjanı için kulüpler nezdinde bir girişim yapma istekleri bulunduğunu ifade ederek, "Yurt dışındaki rekabet gücümüzün kısılması yerine tersine teşvik edilmesi gerekir. Bu durumdan gerçekten son derece rahatsızız" şeklinde konuştu.

Galatasaray'da 4 isim kadroda yok