Ünal Aysal'dan Lucescu açıklaması

Ünal Aysal'dan Lucescu açıklaması
Ünal Aysal'dan Lucescu açıklaması
Galatasaray'da Roberto Mancini dönemi sona erdi. İtalyan hocanın gidiş sebebini istediği transferleri yapamayacak olmalarına bağlayan Başkan Ünal Aysal, Lucescu'ya ise yeşil ışık yaktı.

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Başkan, teknik direktör Roberto Mancini ile yaptığı görüşmede yaşananları ve planlarını NTV Spor Haber Müdürü Özgür Buzbaş'a anlattı.

Galatasaray açıkladı: Mancini dönemi bitti

"AYRILIK KARARI DÜN ALINMIŞTI"

Ünal Aysal, aslında dün yapılan toplantıda ayrılık kararı alındığını ama bu konuda bir açıklama yapılmamasının medyada "Devam kararı" olarak yorumlandığını vurguladı.

"AYRILIK NEDENİ MANCINI'NIN TRANSFER BEKLENTİSİ"

Başkan Aysal, alınan ayrılık kararının öncelikli sebebinin Mancini'nin çok yüksek maliyetli 3 yabancı oyuncu transferini şart koşması olduğunu belirtti. Şu anda hem UEFA kuralları hem de ellerindeki oyuncu sayısı gereği böyle transferlerin mümkün olmadığını belirten Aysal, bundan dolayı Mancini'nin de ayrılık kararı aldığını ifade etti.

"Aslında dün yolları ayırmaya karar vermiştik ama biraz daha bekleyelim dedik. Bugün de yine görüştük ve yoları ayırma kararı aldık" diyen Galatasaray Başkanı, Mancini'nin kendilerine "Henüz kimseyle görüşmedim ve anlaşmadım. Ayrılık nedeninin başka bir takıma gitmemle ilgisi yok." dediğini de aktardı.

Drogba'yı Fenerbahçe'ye transfer ettiler!

"TAZMİNAT TALEP ETMEDİ"

Ünal Aysal, teknik direktör Mancini'nin kendilerinden tazminat talep etmediğini, sadece mayıs ayına kadarki maaş ve primlerini istediğini sözlerine ekledi.

"LUCESCU'YU BEĞENİYORUM AMA..."

Galatasaray Başkanı, yeni teknik direktör arayışları hakkında da konuştu. "Henüz kimseyle görüşmedik. Aklımda hoca isimleri var ve kısa sürede halletmeliyiz" diyen Aysal, basında adı sık sık Galatasaray ile anılan eski teknik direktörleri Mircea Lucescu için de şunları söyledi: "Lucescu, Galatasaray7a hizmetleri olmuş bir isim. O'nu takımın başında görmek isterim ama Shakhtar Donetsk ile 1 yıl daha sözleşmesi var. Önce onu halletmeli." 

Semih Kaya: Öncelik Galatasaray'da