Ünal Aysal'dan şaşırtan cevap

Ünal Aysal'dan şaşırtan cevap
Ünal Aysal'dan şaşırtan cevap
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Fox International Channels ile yapılan anlaşmanın imza töreninde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Radikal.com.tr - Ünal Aysal, Fatih Terim'in Milli Takım'ın başına geçmesi sonrası yapılan spekülasyonlar üzerine, "Fatih Hoca'nın başarıları alışılmadık başarılar değil. Alıştığımız ve kendisinden devamlı gördüğümüz başarılar. Galatasaray 'daki başarılarına Milli Takım'daki başarılarının eklenmesi hocamız için sürpriz değil, bizler için de sürpriz olmaması gerekir. Galatasaray çok büyük bir fedakarlık yaparak Milli Takım'a destek olmuştur. Futbol Federasyonu'na yaptığımız en büyük destektir. TFF inşallah bunu takdir edecektir ve aynı incelikte yanıt verecektir. Bizim hocamızdan endişemiz yok. Sizin de endişeniz olmasın" ifadelerini kullandı.

Genç Aslanlar da Devler Ligi'nde

Aysal, Şampiyonlar Ligi şanslarının sorulması üzerine, "Zor bir kura çektik. Ama bu bir ruh ve gönül birliği. Olmayacak bir şey değil. Hepsi birbirinden çok çekecek. En kötü ihtimalle 3. olursak Avrupa Ligi'ne gideceğiz, ama Juventusve Real Madrid kadar şansımız olduğunu düşünüyorum" dedi.

FATİH TERİM KONUSU

Galatasaray Başkanı, "Fatih Terim ile görüşmeniz oldu mu?" sorusuna, "Fatih Hoca çok meşguldü. Önümüzdeki günlerde de meşgul olacak. Şu anda kafasının karıştırılmasına karşıyız. Zamanı geldiği vakit niyetini, düşüncesini mutlaka açıklayacaktır. Hocanın ne Galatasaraylılığını ne de milli sevgisini sınamayın. Bu durumda hocadan önce karşınıza Galatasaray çıkar. Önümüzdeki günleri iyi değerlendirelim. Bize karşı verdiği sözlerle Milli Takım için verdiği sözlerle zaten büyük mesuliyet yüklenmiştir. Hocanın yükünü arttırmak yerine destek olmak lazım. Medyadan bu konuda anlayış ve destek bekliyorum. Kulübümüz ve Milli takım için en doğrusu budur. Bu görüşmeyi zamanı geldiğinde yaparız, acelemiz yok" şeklinde konuştu.

Lazio'dan Burak açıklaması

ATAMAN SORUSUNA İLGİNÇ CEVAP

Başkan Aysal, erkek basketbolda 23 yıl aradan sonra sarı-kırmızılı camiaya şampiyonluk sevinci yaşatan başarılı koç Ergin Ataman'ın, A Milli Takım'ın başına geçeceği iddiaları ile ilgili, " Böyle bir şey gündemimizde yok. Başarılı olduğumuz her branşlardaki hocamızı bir yerlere kaptıracaksak federasyonların işini biz yapalım, daha ucuza gelir" dedi.

DROGBA'NIN SÖZLEŞMESİ...

Didier Drogba'nın sözleşmesinin uzatılıp uzatılmayacağı ile ilgili soruya Aysal, "Sözleşme uzatma konusunda alışılagelmişin dışına çıkıyoruz. Bu anlaşmalar mevsim ortasında, yani 5-6 ay kala yapılır. Bir sene öncesinde biz bunları konuşuyoruz. Çok ciddi bir sorun çıkarsa veya oyuncudan ve hocadan talep gelirse bir sene evvelden uzatma yapılır. Her ikisinden de böyle bir talep gelmediğine göre biz de böyle bir acele içinde olmadık ve olmuyoruz. Drogba konusunda herhangi bir gelişme olmadı. Başarılı bir oyuncu, kadromuzda tutmak istiyoruz. Zamanı gelince bu konuyu gündeme getiririz, uzatmayı çekinmeden yaparız" cevabını verdi.

Başbakan'dan Terim'e sürpriz telefon