Ünal Aysal'dan Terim açıklaması

Ünal Aysal'dan Terim açıklaması
Ünal Aysal'dan Terim açıklaması
TFF'nin Milli Takım Teknik Direktörlüğü için Fatih Terim'e teklif götürmesi sonrası Galatasaray Başkanı Aysal'dan açıklama geldi.

İSTANBUL (AA) - Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, sarı-kırmızılı kulübün efsane futbolcularından Reha Eken'in Teşvikiye Camisi'nde kılınan cenaze namazı sonrasında konuyla ilgili açıklamada bulundu.

Demirören: Son karar Galatasaray'ın

Aysal, "TFF'nin teklifi Fatih Terim'e yapılmıştır ve kararı da kendisi verir. Biz sadece bu teklifin şekli şemali üzerine konuşuruz. Bir tarafta milli takım, diğer tarafta ise Fatih Terim var. Fatih hoca Galatasaray'a mal olmuş, çok başarılı olmuş bir isim. Bizim Galatasaray olarak durumumuz zor. Kararı Fatih Terim'in vermesi lazım" dedi.

Terim'in hem milli takımı hem de Galatasaray'ı çalıştırmasıyla ilgili olarak yükü hakkında teknik olarak birisinin kendilerine izahta bulunması gerektiğinin altını çizen başkan Aysal, "Bu konuyla ilgili kulüp tarafında ise kararı ben tek başıma vermeyeceğim, yönetim kurulu olarak vereceğiz. Galatasaray güçlü bir kurum. Fatih Terim'in de daha önce söylediği gibi, burada hepimizin yeri dolar. Ama gönül ister ki başarılı olan ünitelerimiz ayakta kalsın, devam etsin. Bunu ilerde göreceğiz. Şu anda konuşmak için çok erken" ifadelerini kullandı.

Galatasaray yalanladı: Kriz yok, nifak var

Fatih Terim, Yıldırım Demirören'le görüştü