Ünal Aysal'ın basın toplantısında panik!

Ünal Aysal'ın basın toplantısında panik!
Ünal Aysal'ın basın toplantısında panik!
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, görevi bırakmadan önce basın toplantısı düzenledi. Canlı yayınlanan toplantıda görevli bayanlardan biri sara krizi geçirdi.

RADİKAL - Sarı-kırmızılı kulüpte 25 Ekim'de yapılacak olağanüstü seçimle beraber başkanlık görevini bırakacak olan Ünal Aysal, Türk Telekom Arena'da spor müdürleriyle bir araya geldi. Galatasaray Başkanı'nın konuştuğu sırada, basın toplantısının yapıldığı salonda görevli olan bir kişi rahatsızlık geçirdi. Tansiyonu düşen ve kafasını yere çarpan kulüp çalışanına ilk müdahaleyi statta bulunan sağlık ekibi yaptı.

Son günlerde kendisi hakkında medyada çıkan haberlerden rahatsız olduğunu ve bu nedenle bir basın toplantısı düzenleme ihtiyacı duyduğunu söyleyen Aysal, yaşanan olay nedeniyle konuşmasına bir süre ara verdi.

'Galatasaray 2016'da Avrupa'da olmayacak'

"MEDYADAN SALDIRI GÖRDÜK"

'Korkup kaçtı' iddialarına sert çıkan sarı-kırmızılı kulübün 1 numarası, "Korksaydım, 2011 yılında bu tabloyu almazdım. Ben sorunlarımızın çözülmesi için bulduğum formüllerin onaylanmamasından dolayı ayrılıyorum. Bana Riva için her türlü yetki verildi. Çok sıkıntılı günlerimizde bile Riva'ya dokunmadım. Borçlarımız var, bu borçlar bana miras olarak geldi. Borçların miktarı aynı kaldı, ama bu borçlardan kurtulmak lazımdı. Galatasaray'ı borçlarından kurtaracak formülleri ürettim ancak bu formülleri kabul ettiremedim. Borçlardan kurtulmadığı sürece Galatasaray'ın yukarı çıkması mümkün değildi. Ancak Galatasaray, borç yüküne rağmen Türkiye 'nin en güçlü kulübüdür" dedi.

Medyada kendisi ve yönetim kurulu hakkında ciddi bir bilgi kirliliği yaratıldığını iddia eden Ünal Aysal, "Medyada son 2 ay içinde ciddi bir bilgi kirliliği vardı. Bir kesiminden ciddi bir saldırı gördük. Sadece bana değil, yönetimin kuruluna da aynı şekilde saldırıldı. Görev sürem boyunca sadece ahlaki yarışmaların içinde olduk. Bundan şüphe duyduğumuzda ise o yarışmadan çekildik" şeklinde konuştu.

Galatasaray'dan Prandelli açıklaması

"ÖNEMLİ OLAN PARA DEĞİLDİ"

Eski başkanlardan Özhan Canaydın döneminde AIG ile C hisseleri konusunda yaşanan soruna değinen başkan Aysal, şöyle konuştu:
"2002 yılında başkan Özhan Canaydın ve iki arkadaş bana geldi. AIG ile anlaşma yaptıklarını, bir hafta içinde 23 milyon dolar ödemedikleri takdirde AIG'ye 60 milyon dolarlık cezai ödeme yapmaları gerektiğini, bunu yapamayacaklarını, bu şekilde kulübün kontrolünün tamamen AIG'ye geçeceğini söylediler. Bana tuhaf geldi. Neden kulübün hisselerini AIG'ye vermişlerdi? Burada önemli olan para değildi. Galatasaray'ın kurtarmak istediği şey C grubu hissesiydi. Önemli olan oydu. O zamanki yönetimin bence yanlış bir idari tasarrufuyla, Faruk Süren dönemidir hatırlatayım, bu C hissesi üretilmiş ve şirkete verilmiş. AIG'nin Galatasaray'daki bütün kararlarda veto hakkı vardı. Yönetimi birebir denetleyen, kontrol eden ve yönlendiren bir konumdaydı. Önemli olan bu C hissesini almaktı."

Kendisinin 23 milyon doları ödeyerek C hisselerini aldığını vurgulayan Ünal Aysal, şöyle devam etti:
"Hem C hissesini hem diğer hisseleri üstüme aldım. C hissesini aynı kulübe verdik. Kulüp iptal etti. Bu şekilde sıkıntı giderildi. 23 milyon dolarlık hisseler bende kaldı. Karşılığı olarak kulüpten bir faiz anlaşması, bir kar anlaşmam yoktu. Bir senelik anlaşmaydı. Bir sene geçti 'hisseleri alacak mısınız?' diye sordum. 'Şu anda alamayız' dediler. Bir sene daha uzatma talebinde bulundular. İkinci sene sonrasında alıp alamayacaklarını sordum. Alma imkanı olmadığını söylediler. Hisseleri satmaya çalışacaklarını söylediler. Bir köşe yazarı dostumun önerisiyle Canaydın, hisseleri satmaya çalıştı. Beni aradı ve 23 milyon dolara alıcı bulduğunu iletti. Piyasaları kontrol ettim ve hisselerin 37 milyon dolar değeri olduğunu söyledim. 37 milyon dolar toparladık ve tamamı kulübe geçti. Kulüp bu paranın içinden 23 milyon dolarımı ve diğer haklarımı verdi. Kulübe de 5-6 milyon dolar ekstra kar kaldı."

CÜNEYT ÇAKIR'A SERT ELEŞTİRİ

Ünal Aysal, 18 Ekim Cumartesi günü oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe derbisiyle ilgili, "Cüneyt Çakır, Galatasaray konusunda şaibeli bir hakemdir. Maçı sertleştireceğini düşünüyorum. Dünya Kupası'nda maçlar yönetmiş olabilir, ama ben Türkiye'deki tutumundan bahsediyorum. Kasımpaşa maçında aleyhimize yaptıkları var. Onun bu maça atanması gözdağı vermek içindir" ifadelerini kullandı.

Passolig'e Galatasaray damgası