@gokhan_karatas

Ünal Aysal'ın Kadıköy beklentisi olmadı

Ünal Aysal'ın Kadıköy beklentisi olmadı
Ünal Aysal'ın Kadıköy beklentisi olmadı
'Bir Fenerbahçe-Galatasaray maçına gitmem gerekir' diyen Aysal, bu isteğini yine gerçekleştiremeyecek gibi görünüyor. Kiğılı'nın 'şaibe' iddialarına ise Galatasaray'dan sert tanıt geldi.
Haber: GÖKHAN KARATAŞ - gkaratas@radikal.com.tr / Arşivi

Radikal.com.tr - Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, 25 Ekim'de GS TV'de yayınlanan "Aysal'la Çok Özel" programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başkanın açıklamaları arasında en dikkat çeken başlıklardan birini de 10 Kasım Pazar günü Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanacak Fenerbahçe derbisi oluşturuyordu.

Yıldırım: Utanmadan buraya geldiler


Ünal Aysal, "Derbiye gitmeyi düşünüyor musunuz?" sorusuna, "Prensip olarak her maça gitmiyorum. Ama bir Fenerbahçe-Galatasaray maçına gitmem gerekir diye düşünüyorum. O gün gelsin o zaman düşünürüz. O günkü yönetim çok önemli bizim için. Diyalog kuracağımız bir yönetim geldiği takdirde Fenerbahçe ile ilişkilerimiz bambaşka bir seviyeye çıkacaktır. Maalesef bugün diyaloğumuz en zayıf noktada. İnşallah Türk sporuna elele katkımız olur. Bu derbi de buna belki vesile olur" yanıtını verdi.

AZİZ YILDIRIM'DAN GÖVDE GÖSTERİSİ

Dev derbiyi stattan izleyip izlememe konusunda Fenerbahçe Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu'nu işaret eden Galatasaray Başkanı, gönlündeki Fenerbahçe başkanının Mehmet Ali Aydınlar olduğunu ima etti. Ancak Aysal, bu akşam Ülker Sports Arena'da ortaya çıkan tablo ile Kadıköy seferini ertelemek durumunda kalacağa benziyor.

Zira Aziz Yıldırım, Türk futbolunun eski patronu Aydınlar ile girdiği başkanlık yarışından açık ara zaferle ayrıldı. 11. kez başkan seçilen ve rekor oyla (6 bin 821) kulüp tarihine geçen Yıldırım, 2 bin 283 oy alan rakibi karşısında adeta gövde gösterisi yaptı.

"F.Bahçe'yi satanlar ile işim olmaz"


"MERAK ETMESİN GELEMEYECEK"

Aziz Yıldırım, Kadıköy'deki derbi maça gelebileceğini söyleyen Ünal Aysal'a, Genel Kurul Toplantısı'nın ilk gününde sert bir göndermede bulundu.

Aydınlar'ın ardından kürsüye gelen Fenerbahçe Başkanı, "Galatasaray Başkanı beyanat veriyor; İyi bir Fenerbahçe başkanı seçilirse geleceğim. O başkan da Mehmet Ali Bey. Merak etmesin gelemeyecek. Ancak protokole gelecek. O protokole gelip oturacak. Başka yere oturamaz" ifadelerini kullandı.

ŞÜKRÜ ERGÜN'DEN YILDIRIM'A CEVAP

Galatasaray Kulübü Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, Kanaltürk'te yayınlanan 'Top Bizde' programında yaptığı açıklamada, "Fenerbahçe seçimi ile ilgili doğru yorumda bulunmamız doğru olmaz. Bizden bağımsızdır. 'Hayırlı olsun' demekten başka bir şeyimiz olamaz. Aziz Yıldırım'ın Genel Kurul'daki sözleri hakkında da yorum yapmaya gerek yok. Çok seviyeli bir yorum olduğuna inanmıyorum. Derbi öcesi taraftarı gerekecek üsluptan kaçınmak gerekiyor. Yönetimimiz tabii ki derbide olacak. Takımımızı orada yalnız bırakmayacağız" dedi.

İşte o an! Alkış alan görüntü

"BASİRETSİZ YÖNETİCİLER..."

Şükrü Ergün, Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Abdullah Kiğılı'nın, sarı-lacivertli takımın son maçta kaybettiği 3 şampiyonluk hakkında yaptığı 'şaibe' suşlamasını değerlendirdi.

Galatasaray Basın Sözcüsü, "Abdullah Kiğılı'nın böyle bir açıklama yapmış olacağına ihtimal vermiyordum. Kendisinden beklemiyordum. Ama VTR'yi izledikten sonra şaşırdım. Bu ithamı yalayıp yutup sessiz kalmam olmaz. İş hayatında da böyle basiretsiz yöneticilere rastlarız. Hedeflenen başarıya ulaşamayınca bu tip söylemlerde bulunurlar. Bahane bunlar... Taraftar arasında zaten gergin olan ilişkiyi daha da germekten başka bir işe yaramaz. Cevabı daha fazla hak eden bir açıklama değil. Maç öncesi Abdullah Bey gibi sempatik bir yöneticisi bile böyle itham edici söylemde bulunduktan sonra gerginliğin ortadan kalkmasını beklemek hayalcilik olur. Bu günler de geçecek ve iki dost kulüp olarak biz Fenerbahçe ile rekabet edeceğiz" şeklinde konuştu.

Mehmet Ali Aydınlar'dan teşekkür mesajı