Ünlü raketler Harem Dairesi'ndeydi

Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup 2007 tenis turnuvasının resmi açılışı dün gerçekleştirildi. Topkapı Sarayı'nda gerçekleştirilen organizasyonda, Rus tenisçiler Maria Şarapova ve Elena Dementieva kısa birer konuşma...

İSTANBUL - Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup 2007 tenis turnuvasının resmi açılışı dün gerçekleştirildi. Topkapı Sarayı'nda gerçekleştirilen organizasyonda, Rus tenisçiler Maria Şarapova ve Elena Dementieva kısa birer konuşma yaptıktan sonra basın mensuplarına poz verdiler. Daha sonra iki ünlü raket sarayın Harem Dairesi'ne geçtiler ve Kapalıçarşı'ya alışverişe gittiği için geciken ABD'li meslektaşları Venus Williams'ın da aralarına katılmasıyla sultan kıyafetleri giyerek fotoğraf çektirdiler.
Yağmur altındaki açılışta Kültür Bakanı Atilla Koç ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da hazır bulundu. Turnuvanın 1 numaralı seribaşı Maria Şarapova yaptığı konuşmada kendisinin akademide aldığı eğitimle bu noktalara geldiğini belirterek, tenisi seven kişileri Türkiye'de bu sporun ilerleyebilmesi için altyapı eğitimine maddi destek olmaya davet etti. Dementieva ise "Umarım hava iyi olur ve bir hafta boyunca iyi bir turnuva geçiririz" dedi.
Türkler başarısızdı
Öte yandan İstanbul Cup 2007'nin ilk gününde Türk sporcular başarılı olamadı. Tekstilkent Arena'da yapılan maçlarda teklerde Ukraynalı Alona Bondarenko ile karşılaşan Türk sporcu Pemra Özgen, dünya sırlamasında 28. sırada olan rakibine direnç gösteremdi ve 6-1, 6-0'lık setlerle mağlup oldu. Çiftlerde ise dünya sıralamasında 40. sırada bulunan Alman Anna-Lena Groenefeld ile birlikte mücadele eden İpek Şenoğlu, Mihaela Buzarnescu (Romanya)-Ekaterina Dzehalevich (Belarus) ikilisine yenilerek elendiler. Şenoğlu teklerdeki ilk maçına bugün ABD'li Vania King karşısında çıkacak.
Bugün ayrıca İstanbul Cup 2007 tenis turnuvasında Maria Şarapova-Tsvetana Pironkova, Patty Schnyder-Yung Jan Chan ve Venus Williams-Tatiana Poutchek maçları da oynanacak. (Spor Servisi)