Ünlü yüzücü eşcinsel olduğunu açıkladı

Ünlü yüzücü eşcinsel olduğunu açıkladı
Ünlü yüzücü eşcinsel olduğunu açıkladı
Olimpiyat Oyunları'nda 5 altın madalya kazanan Avustralyalı yüzücü Ian Thorpe, TV'de yaptığı açıklamada, eşcinsel olduğunu söyledi.

Avustralya'da televizyon kanalı Channel 10'a konuşan Ian Thorpe, "Bunu çok uzun bir zaman düşündüm. Heteroseksüel değilim" dedi.

Daha önceki açıklamalarında eşcinsel olduğunu reddeden 31 yaşındaki şampiyon yüzücü, 2012 yılında kaleme aldığı biyografi kitabında da heteroseksüel olduğunu ifade etmişti.

BBC Türkçe'nin haberine göre; röportajda duygusal olduğu görülen Thorpe, "Cinsel tercihim hakkında arkadaşlarımla açık konuşabildiğim son iki hafta içinde rahatladım. Bazen açıklamak istedim, ama yapamadım. Kendimi bunu yapabilecek kadar güçlü hissetmedim. Ancak yalanın giderek daha büyüdüğünü hissettim ve insanların dürüstlüğüm sorgulamasını istemedim" diye konuştu.

TWITTER'DAN DESTEK MESAJI

Thorpe'nin cinsel tercihini açıklamasına bir diğer Olimpiyat yüzücüsü Stephanie Rice'tan da destek geldi. Rice, Twitter hesabından paylaştığı mesajda, "Thorpie benim gözümde her zaman bir süperstardı, öyle ve öyle de kalacak" ifadelerini kullandı.

DEPRESYON GEÇİRDİ

Avustralyalı yüzücü, daha önceki açıklamalarında "ağır depresyon geçirdiğini, intihar etmeyi düşündüğünü ve çok fazla alkol tükettiğini" söylemişti.

Polis, Thorpe'yi Şubat ayında, Sydney'de ailesinin evinin yakınlarında bilincini kaybetmiş halde bulmuştu. Evinde düşüp omuzunu yaralayan Thorpe, tedavi için anti-depresan ve bir takım ilaçlar alıyordu.

Avustralyalı sporcu, 2000 yılında Sydney Olimpiyat Oyunları'nda 3 altın , Atina'daki 2008 Olimpiyatlarında da 2 altın madalya kazanmış, fakat daha sonra düşük dereceleri nedeniyle 2012 Londra Olimpiyatları'na katılma hakkını kaybetmişti.