Ünlüler yarışı artık hipodromlarda

İş, sanat ve spor camiasındaki ünlülerin rekabeti artık hipodromlarda yaşanıyor. Bilindiği gibi Türk futbolunun dört büyüğünde forma giyen ve en son Eskişehirspor'a transfer olan Sergen Yalçın, oynadığı futbol kadar özel hayatı ve at yarışlarına merakı nedeniyle de gündemden hiç düşmedi.

İSTANBUL - İş, sanat ve spor camiasındaki ünlülerin rekabeti artık hipodromlarda yaşanıyor. Bilindiği gibi Türk futbolunun dört büyüğünde forma giyen ve en son Eskişehirspor'a transfer olan Sergen Yalçın, oynadığı futbol kadar özel hayatı ve at yarışlarına merakı nedeniyle de gündemden hiç düşmedi. Yetenekli sol ayağın 'Magic Machine' isimli safkan İngiliz atı, hipodromda aldığı derecelerle adından sıkça söz ettiriyor. 'Boğazın Boğası' lakaplı Sinan Şamil Sam da atlara ve at yarışlarına merakıyla tanınan spor dünyasındaki bir başka isim. WBC Kıtalararası Ağır Sıklet Boks Şampiyonu olma şansını ABD'li Oliver McCall'e yenilerek kaçıran Sam'ın çok sayıdaki safkan İngiliz ve Arap atları hipodromlarda en iyi olmak için koşuyor. Sık sık yarışları izlemeye de giden milli boksör, altı safkan İngiliz ve 'Eyyübi' adındaki safkan Arap atının başarılarıyla mutlu oluyor.
İşin sanat dünyasına gelince; şarkıcı Sibel Can'a ait 'Cans' isimli safkan İngiliz atı hipodromda birinci olmak için mücadele ederken, sanat camiasının dışında siyasette de birbirlerine rakip olan milletvekili adayları İbrahim Tatlıses, 'Bilican', 'Kıskançkız' ve 'Özhan' isimli safkan Arap atlarıyla, Osman Yağmurdereli de 'Yağmurdereli' isimli Safkan Arap atıyla yarışlara heyecan katıyor. Sanatçı Faruk Tınaz da, dokuz adet safkan İngiliz ve dört tane safkan Arap atıyla hipodromdaki çekişmeye ortak olanlardan.
29 adet 'İtilmiş' ve 'Kakılmış' safkan İngiliz
Tiyatro oyuncuları Yasemin Yalçın ve İlyas İlbey, sahip oldukları atlarla diğer ünlü isimleri geride bırakıyorlar. Özellikle televizyon ekranınlarındaki 'İtilmiş' ve 'Kakılmış' rolleriyle tanınan çiftten
İlyas İlbey'e ait 29 tane safkan İngiliz ve iki tane safkan Arap atları sık sık aldıkları derecelerle ön plana çıkarken, Yasemin Yalçın'ın da 'Doli' isimli safkan İngiliz atı bulunuyor.