Unvan Prag'da kaldı

Ve Beşiktaş 292 gün sonra yenilgiyle tanıştı. Ligde, Avrupa ve Türkiye Kupası'nda yoluna namağlup devam eden Siyah Beyazlılar, bu unvanını da yaklaşık 10 ay sonra Slavia Prag önünde kaybetti.

  • Ve Beşiktaş 292 gün sonra yenilgiyle tanıştı. Ligde, Avrupa ve Türkiye Kupası'nda yoluna namağlup devam eden Siyah Beyazlılar, bu unvanını da yaklaşık 10 ay sonra Slavia Prag önünde kaybetti. Slavia maçından önceki, her üç kulvarda oynadığı toplam 28 maçta 20 galibiyet 8 de beraberlik alan Siyah-Beyazlılar en son yenilgisini geçen sezonun son haftasında, 4 Mayıs'ta Gaziantepspor'dan almıştı.
  • 338 gündür önüne geleni deviren Lucescu, en son 19 Mart 2002'de Galatasaray'ın başındayken Barcelona'ya 1-0 kaybetmişti. O karşılaşmadan sonra yenilgiyi unutan başarılı teknik adam, yaklaşık bir yıl sonra, sahadan yenik ayrıldı.
  • Karşılaşmada sarı kart gören Zago rövanş maçında oynamayacaktı.
    İlerleyen dakikalarda rakibine kasti tekme atarak kırmızı kart gören Brezilyalı oyuncuya en az iki maç ceza gelmesi bekleniyor. Ali Eren, Dinamo Kiev'le oynanan iki maçta yoktu. Slavia Prag maçında da forma şansı bulamayan Ali Eren'in Avrupa'daki forma hasreti üç maç oldu.
  • Karşılaşmadan önce sahaya çıkan Lucescu önce zemini kontrol etti, ardından futbolcularının kramponlarını... Rumen hoca, oyuncularına zemin konusunda uzun uzun uyarıda bulundu.
  • Stat hoparlöründen önce Çekce, sonra da Türkçe "Maçın skoru değli, önemli olan dostluk ve barış" anonsu yapıldı. Slavia'lılar maç kitapçığında Beşiktaş'ın eski yönetimi yer alıyordu. Giunti'nin ise, kitapçıkta ne ismi ne de resmi vardı.
  • Maçtan önce saha zemini buzla kaplıydı. Isıtılan sahada, sadece hafif bir ıslaklık kaldı. Sıcaklık -10 derece tahmin ediliyordu ancak sıcaklık maç başlarken -3, ikinci yarıda -5 dereceydi.
  • İstanbul'dan gelen iki bin taraftarın yanı sıra başta Almanya ve Avusturya olmak üzere özel araçlarla gelen dört bine yakın taraftar, Beşiktaş'ı destekledi. Beşiktaş taraftarları, maç öncesinde kentte de siyah-beyaz bayrakları ve giysileriyle bir renk cümbüşü oluşturdu. Bir grup taraftar, Beşiktaş marşları söyleyip takımları lehine tezahüratta bulundu.
  • Disiplin kurulu, Beşiktaş-İstanbulspor maçında Sergen'e rakip spor ahlakına ve centilmenliğe aykırı davranışta bulunmaktan bir maç ceza verdi.