Uslu: Tuncay'ın beyni yıkanmış

Fenerbahçe'de Tuncay muamması sürüyor. Asbaşkan Mahmut Uslu, Tuncay'ın takımda kalmasını istediklerini belirterek, "Tuncay'ı bırakmak istemiyoruz, ama onun beyni yıkanmış" dedi. Yeni transfer Wedersonla yapılan imza...

İSTANBUL - Fenerbahçe'de Tuncay muamması sürüyor. Asbaşkan Mahmut Uslu, Tuncay'ın takımda kalmasını istediklerini belirterek, "Tuncay'ı bırakmak istemiyoruz, ama onun beyni yıkanmış" dedi. Yeni transfer Wedersonla yapılan imza töreninden sonra konuşan Uslu, Tuncay'ın durumuna ilişkin, "Tuncay bu takımın kaptanı. Onu bırakmak istemiyoruz, ama bugün bir gazetedeki haberi görmediniz mi? Onun beyni yıkanmış" diye konuştu. Mahmut Uslu, yeni sezon için iyi bir takım kurduklarını, bu takımda Tuncay'ı da görmek istediklerini kaydetti. Uslu, geçen sezon Antalyaspor'da forma giyen Ali Bilgin'e de teklif yaptıklarını belirterek şöyle konuştu: "Teklifimizi yaptık, Ali'nin durumunun netleşmesini bekliyoruz. Galiba Fransa'dan da bir kulüp Ali'ye transfer teklifinde bulunmuş, ama bu konuyu ikinci başkanımız takip ediyor."
Öte yandan Fenerbahçe, dış transferde daha önce anlaştığı Ankaraspor'un Türk vatandaşlığına geçen Brezilya asıllı futbolcusu Wederson ile dün üç yıllık sözleşme imzaladı. İmza töreninde konuşan Mahmut Uslu, yeni oyuncularına ilişkin "Wederson üç yılda Türkiye'de centilmenliği ve profesyonelliği ile başarılı bir futbol oynadı. Kendisi daha büyük bir kulüpte oynamak istedi ve renklerimize kattık. İnşallah Fenerbahçe'de daha başarılı olur" yorumunda bulundu.
Wederson da "Teklif geldiğinde hemen kabul ettim. Çünkü Fenerbahçe çok büyük bir takım. Brezilyalı oyuncuların çok olması da iyi, adaptasyon sorunum olmayacak. Zico ile konuştum, başarılar diledi" açıklamasında bulundu. Yeni transfer Roberto Carlos'un çok büyük bir futbolcu olduğunu vurgulayan Wederson, "Onu dünya biliyor. Çok iyi bir transfer. İnşallah Carlos ile çok iyi arkadaş olacağız. Beraber oynayacak olmamız çok iyi" dedi. Bu arada Wederson'la birlikte Fenerbahçe'deki Brezilya kökenli oyuncu sayısı altıya ulaştı. (Spor Servisi)