Uslu'dan Yarsuvat'a: Cavcavlaşma!

Uslu'dan Yarsuvat'a: Cavcavlaşma!
Uslu'dan Yarsuvat'a: Cavcavlaşma!
Sarı-lacivertlilerde Genel Sekreter Mahmut Uslu, "Fenerbahçe'yi Galatasaraylılar kurdu" açıklamasıyla dikkati çeken Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat'ı hedef aldı: Yaşına hürmet edip cevap vermiyoruz. Cavcavlaşmasa daha iyi olur...

Fenerbahçe 'nin Antalya kampında basın mensuplarının karşısına çıkan Mahmut Uslu, transfer çalışmalarından Emre Belözoğlu'nun sözleşmesine, Erkan Zengin konusundan Duygun Yarsuvat'ın açıklamalarına kadar birçok konuda çarpıcı açıklamalar yaptı.

'Fenerbahçe'yi Galatasaraylılar kurdu' iddiasına yanıt


"BİZİM KURUCULARIMIZ SAINT JOSEPH'LİDİR"

Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat'ın, "Fenerbahçe'yi Galatasaraylılar kurdu" iddiasına cevap veren Uslu, "Bizim kurucularımızın kim olduğu bellidir. Tüzüğün 2. maddesinde yazılıdır zaten. Bizim kurucularımız Saint Joseph'lidir. Galatasaraylı değillerdir. Ama demek ki Aziz Yıldırım 100 yıl öncesini görmüş ve 'Bir gün herkes Fenerbahçeli olacak' demiş. O arkadaşlar da önce Galatasaraylıymış ve daha sonra Fenerbahçeli olarak kurmuşlar demek ki! Hatta size şunu da söyleyeyim; dün, Alanyaspor'da yer alan Galatasaraylı bir yönetici, Fenerbahçeli olacağını ve normal değil kongre üyesi olacağını beyan etti" ifadelerini kullandı.

"YARSUVAT KENDİ KULÜBÜYLE İLGİLENSİN"

Duygun Yarsuvat'ın kendi kulübü ile ilgilenmesi gerektiğini belirten Uslu, Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav'a gönderme yaparak, "Duygun Yarsuvat'ın yaşına başına hürmet ediyoruz, cevap vermiyoruz. Kendi problemleriyle ilgilensin. Bence kendi kulübü ile ilgilense ve kendi kulübü ile ilgili açıklamalar yapsa daha yararlı olur. Cavcav'laşmasa daha iyi olur" diye konuştu.

"FORVET TRANSFERİ İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR"

Aziz Yıldırım ve İsmail Kartal'ın daha önce açıkladığı söz konusu forvet transferi hakkında da değerlendirmelerde bulunan Mahmut Uslu, "Evet, forvet transfer için çalışmalarımız sürüyor ancak kesin diye bir şey yok. Kiralık olarak almayı düşünüyoruz. Elimizde 8 yabancı var. Bunların hepsini düşününce bir hayli sıkıntılı gözüküyor. Hali hazırda zaten çok iyi bir takımımız var. İnşallah yine şampiyon olacağız" şeklinde konuştu.

Diego'nun füzesi Fenerbahçe'ye yetmedi


"OZAN TUFAN İÇİN 4.5 MİLYON EURO İSTENİRSE KONUŞURUZ"

"Ozan Tufan için kulübü 10 milyon Euro istedi biz de kendilerini bizim verebileceğimiz rakamın 4 milyon avro olduğunu söyledik. Kulüpler kendi oyuncularına istedikleri değeri biçebilirler. 15 milyon Euro da isteyebilirler ama bize 10 milyon Euro denince 'Baba, 10 milyon Euro bizim için çok dedim' Sonra o konu kapandı ancak şimdi yeniden 5-5.5 milyon Eurol'ara çıktı fiyatlar. Ama bize 4.2 ve 4.5 gibi bir rakamlar verilse oturur başkanımız ile konuşuruz."

"ERKAN ZENGİN FİKRİNİ DEĞİŞTİRİR Mİ BİLEMEM"

"Erkan Zengin gider kendi problemini hallederse bizim herhangi bir şeyimiz yok. Erkan Zengin'in 'Beni zorla bir yere yollayamazlar' dediğini kendi kulağım ile duydum. Ama sonra fikrini değiştirirse onu bilemem.

"EMRE İLE SEZON SONU GÖRÜŞECEĞİZ"

Emre Belözoğlu ve Emmanuel Emenike'nin sezon sonunda takımdan ayrılması söz konusu değil. Takımda 5 oyuncunun sözleşmesi bitiyor. Emre'nin kontratı bitiyor. Kendisi bizim kaptanımız ve en değerli oyuncularımızdan biri. Sezon sonu gelince oturur değerlendiririz. Emenike'nin ise kontratı zaten devam ediyor."

Erkan Zengin'den Trabzon'a Fenerbahçe sorusu