Uygun isyan etti: Sabah 5 buçukta...

Uygun isyan etti: Sabah 5 buçukta...
Uygun isyan etti: Sabah 5 buçukta...
Gaziantepspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, deplasmanda 3-0 mağlup oldukları Kasımpaşa maçının ardından sonra çarpıcı açıklamalar yaptı.

Yayıncı kuruluş mikrofonlarına konuşan Bülent Uygun, " Güvenlik yetkilileri, bu sabah 5.30'da askerlikle ilgili Muhammed Demir'i almak için geldiler. Gereken zamanda kulüp başvuruda bulunmadığı için bakaya götürüldü. Bununla ilgili sabah bir sıkıntı yaşadık. Tutanaklar tutuldu ve 15 gün içerisinde başvurunun yapılması gerekiyor. Ben bununla ilgili buradan devlet büyüklerine, Hakan Şükür'e, Tümer Metin'e ve Şansal abiye sesleniyorum. Bu konuda hassas davaranacaklarını düşünüyorum. Bu yüzden insanların futbol hayatı bitme noktasına geliyor. Sayın Başbakan'a askerlikle ilgili yaş sınırını 35'e çıkartarak, bu şekilde çocukların futbol hayatının bitmesini engellemesi gerekiyor. Bu konuda kabun teklifi çıkarılmalı" ifadelerini kullandı.

Uygun, maçla ilgili olarak ise "Futbol adına söylenecek çok şey yok. Kasımpaşa neden burada olduğunu gösterdi. İlk 22 dakikada yediğimiz gollerden sonra oyunu çevirmek zordu. Ne kadar hamle yaparsak yapalım Kasımpaşa hak ettiği galibiyeti aldı" şeklinde konuştu.