Uygun: Mehmet Yıldız'ı satmazsak şampiyonuz

Maçın ardından Sivasspor'un ilk yarıyı zirve yarışı içinde bitirmesinden çok konuşulan konu Mehmet Yıldız'ın transferiydi. Yiğidoların başarılı hocası Bülent Uygun oyuncusunu överek "Mehmet Yıldız'ı parayı basan alır.

SİVAS - Maçın ardından Sivasspor'un ilk yarıyı zirve yarışı içinde bitirmesinden çok konuşulan konu Mehmet Yıldız'ın transferiydi. Yiğidoların başarılı hocası Bülent Uygun oyuncusunu överek "Mehmet Yıldız'ı parayı basan alır. Mehmet Yıldız gibi bir futbolcu yok diyorum, iddia ediyorum. Almazlarsa da 'Sezon sonunda şampiyon olmayacağız' dedim ya onu kaldırırım 'Şampiyon biziz' derim" ifadelerini kullandı.
Başkan Mecnun Otyakmaz ise "Bugünden itibaren Mehmet Yıldız ile ilgili transfer tekliflerini değerlendireceğiz. Yönetim kurulumuzda tartışacağız. Eğer bizi memnun edecek bir teklifle karşılaşırsak Mehmet Yıldız'ı vermeyi düşünüyoruz" diyerek transfere yeşil ışık yaktı. Olay adam Mehmet Yıldız ise "Teklif falan yok" derken ligin ikinci yarısında Sivasspor forması giyip giymeyeceğiyle ilgili soruya "Evet" cevabını verdi.
Maçla ilgili görüşlere gelince; Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, takımının bu noktaya hakkıyla geldiğini vurgulayarak şunları söyledi: "Gençlerbirliği gibi bir takımı 30. dakikada 10 kişi de kalsak 2-0 yenmenin mutlululuğunu yaşıyoruz. O yüzden futbolcu kardeşlerimin hepsini tek tek tebrik ediyorum. Kısıtlı imkânlar ve bütçelerle çok güzel şeyleri başarıyorlar. Bundan sonra da başarmaya devam edeceğiz."
'Sivasspor daha çok istedi'
Gençlerbirliği Teknik Direktörü Bülent Korkmaz ise Sivasspor'u galibiyetinden dolayı tebrik ederek, "Daha çok onlar istedi, onlar galip gelmek için her şeyi yaptılar. Eksik kalmalarına rağmen çok iyi mücadele ettiler ve kazandılar. Tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum" şeklinde konuştu. (Spor Servisi)