Uygun: Sivasspor babamın takımı değil!

Turkcell Süper Lig'in yeni lideri Sivasspor'un teknik direktörü Bülent Uygun, kısıtlı imkânlarla elde edilen bu başarının takıma destek verilmediği takdirde uzun sürmeyeceğini söyledi.

SİVAS - Turkcell Süper Lig'in yeni lideri Sivasspor'un teknik direktörü Bülent Uygun, kısıtlı imkânlarla elde edilen bu başarının takıma destek verilmediği takdirde uzun sürmeyeceğini söyledi. Uygun, dün yaptığı açıklamada, "Maddi anlamda diğer büyük kulüplerle yarışacak kadar iyi değiliz. Herkes elini taşın altına sokacak. Bu benim babamın takımı değil. Bu 6 milyon 300 bin kişilik nüfusa sahip Sivas'ın takımı. Kamusundan tutun belediyesine, valiliğinden tutun en ücra köşesindeki insanına kadar herkesi ilgilendiriyor. Dolayısıyla buraya herkesin yardım yapma zorunluluğu var" diye konuştu.
Sivasspor'un liderliği yakalamasıyla birlikte hemen şampiyonluk hesaplarının yapılmaya başladığını belirten Uygun, "Şampiyonluk sözü vermek çok zor. Tek verebileceğimiz söz, bugüne kadar verdiğimiz mücadeleyi bundan sonraki tüm maçlarımızda da vereceğimizdir. Şampiyon olacağız demek sorumluluk gerektiren bir söz olur. Ancak benim hayalimde bir gün Anadolu'dan bir takımı şampiyon yapmak var" dedi. (Spor Servisi)