Uygun: Transfer yapamadık

Uygun: Transfer yapamadık
Uygun: Transfer yapamadık
Gaziantepspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, transferde istedikleri seviyeye ulaşamadıklarını söyledi.

GAZİANTEP (AA) - Kırmızı-siyahlılar, ligin ilk haftasında karşılaşacakları Galatasaray maçının hazırlıklarına Celal Doğan Tesisleri'nde teknik direktör Bülent Uygun'un gözetiminde başladı.

Kalan oyuncularla lige en iyi şekilde hazırlanmaya çalıştıklarını ifade eden Uygun, "Zorlu süreçten geçiyoruz. Takım olarak transfer yapamadık. Kulübe bu anlamda katkı sağlayamadık. Geçen sezondan çok önemli futbolcumuz gitti. 9 futbolcuyla yollarımızı ayırdık, kadro olarak şu anda istediğimiz seviyeye ulaşamadık" şeklinde konuştu.

Ligin ilk haftasında güçlü bir takıma karşı deplasmanda maça çıkacaklarını anlatan Uyun, "Biz futbolu güzelleştirme adına karşılaşacağız. Gaziantepspor'un futbol mantalitesini, düşüncesini ve oyun anlayışını sahaya yansıtmak istiyoruz" diye konuştu.

ELEKTRONİK BİLET UYGULAMASI

Uygun, statlarda elektronik bilet uygulamasını desteklediğini vurgulayarak, şöyle devam etti:
"Elektronik bilet uygulaması güzel olur, olay çıkaracak kişi olaya karışamaz. Elektronik biletli kişinin tüm bilgileri kayıtlı olduğu için işlem yapmak kolay olur. Spor alanları kardeşliğin, sevginin ve barışın vurgulandığı yerlerdir. Bu tarz uygulama hem seyirciyi rahatlatacak hem de insanların aileleriyle maça gelmesini sağlayacak. Bu arada elektronik biletini çok önceden aldığı için kendini programlayacak. Bu anlamda doğru bir yapılanma. Almanya bu uygulamayı yıllar önce yaptı, tribünleri doldurdu. İnşallah bir an önce hayata geçer."

"SPORCUNUN SİYASETTEN UZAK DURMASI GEREKİYOR"
Uygun, sporcunun siyasetten uzak durması gerektiğine dikkati çerekek, "Çünkü biz spor yapıyoruz, siyasetle işimiz yok. Sağduyu lazım, sevgi lazım. Çoğu şeyin diyalogla çözüleceğini sanıyorum" şeklinde konuştu.

Türkiye 'nin önemli süreçten geçtiğine işaret eden Uygun, şunları kaydetti:
"Şer odakları tarafından yıpratılmak istendiği de zaten ortada. İstek ve arzularımızı şiddete veya başka tehlikeli boyutlara varacak şekilde vurgulamadan tepkilerimizi doğal yoldan gösterebiliriz. Biz ülke olarak mozağiyiz, her ırktan insanımız var. Güçlü bir devletimiz var, bu devletin gücünü daha da yukarı taşımak adına birlik ve beraberliğimizi sağlaştırmamız gerektiğini düşünüyorum."