Uygun'dan Aydınus'a salvo

Uygun'dan Aydınus'a salvo
Uygun'dan Aydınus'a salvo
Gaziantepspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, 5-2 kaybettikleri Rizespor maçının hakemi Fırat Aydınus'a sert tepki gösterdi.

Bülent Uygun, kazanmak istedikleri Çaykur Rizespor maçını, verilen yanlış kararlar nedeniyle kaybettiklerini savundu.

Rize keyif çayı içti


Uygun, “Kazanmak istiyorduk fakat maçın hakemi Fırat Aydınus, aynı geçen sene Antalyaspor maçında yönettiği gibi olmayan bir kırmızı kart vermesi, akabinde olmayan bir penaltıyı vermesi, takımımı 65-70 dakika 10 kişi oynatmış olması... Maçın da bütün takdir haklarını rakibe kullanarak, bizim futbolcularımıza da her türlü harekette sarı kart vererek, sindirerek, maçı maçlıktan çıkarmış olduğu için de kendisini tebrik ediyorum” diye konuştu.

Maçlarına Fırat Aydınus’un verilmesini istemeyen Uygun, “Benim olduğum maçlarda lütfen MHK'ye sesleniyorum, Fırat Aydınus’u vermesinler. Böyle yönetecekse vermesinler. 6′ncı hakeme ‘penaltı olmadığını niye bana söylemedin’ diyor. Böyle bir şey olabilir mi? Görmediğin bir penaltıyı nasıl verirsin? Bir şehrin kaderi ile nasıl oynarsın?” ifadelerini kullandı.

Uygun, “Kendi evimizde önemli bir mağlubiyet aldık. Yeni 2-3 takviye ile kadromuza takviyeler yaptık. O gelen arkadaşlarımızın uyum süreci, ister istemez sıkıntıları olacaktı. Takım zaten bulunduğu konum itibarıyla hak etmiyor, ayağa kalkacaktır. Benim yürekli oyuncularım ayağa kaldıracaktır. Bu takım en güzel şekilde önümüzdeki haftalarda herkesin zevkle seyredeceği takım haline gelecektir. Ondan hiç kimsenin şüphesi olmasın” değerlendirmesinde bulundu.

Bir gazetecinin “bu konuşmanızdan sonra kaç maç ceza alırsınız?” sorusu üzerine ise Uygun, şöyle konuştu:
"Hiç maç ceza almam. İnsanlar düşüncelerini söylemek zorundadır. Öyle bir dünya yok. Benim her şeyimi yapacak. Ben gereken şeyi söyleyeceğim, ‘aferin, iyi yönetti diyeceğim’ öyle bir dünya yok. Nasıl ben hatasını çekiyorsam, yeri geldiğinde bu takımın başarısından ben sorumluysam, başarısız olunca da ben gideceksem, o da benim maçımı doğru yönetmek zorunda. Buraya, doğru yönetmeye gelmek zorunda. Varsa benle başka kini, onu bana başka türlü söyler, onun hesabını beraber alırız, nerede almamız gerekiyorsa."