Uygun'dan Terim'e destek

Uygun'dan Terim'e destek
Uygun'dan Terim'e destek
Gaziantepspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, "Galatasaray yönetiminin kararı, Fatih Terim gerçeğini hiçbir zaman örtbas edemez" dedi.

Mücahit YOLCU / GAZİANTEP (DHA) - Spor Toto Süper Lig'in 6'ıncı haftasında sahasında Kardemir Karabükspor'u konuk edecek olan kırmızı-siyahlı ekip, hazırlıklarını Bülent Uygun yönetiminde Celal Doğan Tesisleri'nde yaptığı antrenmanla sürdürdü. Açma germe egzersizleriyle hazırlıklarına başlayan oyuncular, kondisyon ve taktik ağırlıklı çalışmalarının sonunda antrenmanı çift kale maç ile tamamladı.

Hafif sakatlıkları süren bazı oyuncuların yanı sıra, dün Ziraat Türkiye Kupası 2'nci tur eleme maçı Çorum Belediyespor karşılaşmasında boynu tutulan ve antrenman eksiği bulunan Milevskyi, ayrı çalıştı.

Antrenmandan sonra açıklamalarda bulunan Bülent Uygun, Kardemir Karabükspor karşılaşmasından 3 puan almayı hedeflediklerini vurgulyarken şöyle konuştu:
"Bii zor bir maç bekliyor. Burada önemli olan en büyük iş taraftarımıza düşüyor. 90 dakika boyunca takımını destekleyecek, ona sevgisini gösterecek olan taraftarımızdır.z Futbolcularımızın yüreğini, arzusunu ve coşkusunu ortaya koyarak 3 puan alacağı bir maça çıkacağız. Kazanma limitinin son noktasına geldiğimizi düşünüyorum. O yüzden şehrin de, bizlerin de bir galibiyete ihtiyacı var. İnşallah futbolcu kardeşlerimizin taraftarına, camiasına 3 puanı hediye ederek kötü günler sürecini geride bırakacağımıza inanıyoruz."

"ŞU ANDA YÜZDE 20'LERDE YÜZDE 30'LARDAYIZ"

Gaziantepspor'un tam anlamıyla hazır olmadığını kaydeden teknik direktör Uygun, şöyle devam etti:
"Eldeki kadro yapısı itibariyle tam anlamıyla hazır değiliz. Bana göre Gaziantepspor şu anda yüzde 20'lerde, yüzde 30'larda. Yüzde 100'lere çıktığı zaman inanıyorum ki; herkes Gaziantepspor'dan keyif alacak. Ama bunun dediğim gibi gene hep beraber takım olma ve zamana ihtiyacımız var. 14-15 kişiyle idman yaptığımız süreçler oldu. Minyatür alanda maç yapar gibi oynadık. Hazırlık maçlarında da süreci çok iyi geçiremedik."

"KIZIM BANA 'BABA SEN İSTİFA ETMİŞSİN' DEDİ"

Bülent Uygun, geçtiğimiz günlerde medyada yer alan istifa haberlerini kızından duyduğunu ve asılsız olduğunu belirtti.

Başladığı mücadeleyi tamamlamak için çaba sarf ettiğini belirten Bülent Uygun, daha sonra şunları söyledi:
"Herhalde istifa olayını yine bizim içimizden bir arkadaşımız oraya öyle bir şey gönderdi ki; ya da öyle bir şeye kapıldı da onu oraya lanse etti. Onlar da böyle yazmışlardır diye tahmin ediyorum. Ben tabi dinlemedim, duymadım. Dün mü evvel gün mü kızım bana, (Baba sen istifa etmişsin) dedi. Ben de ona hayatım boyunca mücadelemden ve yaptığım hiçbir işten hiçbir zaman dönmedim. İstifa etmenin hiçbir şekilde, hiçbir yerini düşünmedim. Ben bu takımın çok iyi bir takım olduğunu biliyorum. Bu takımdaki futbolcu kardeşlerimin formunu bulduktan itibaren bu takımın çok iyi yerlere geleceğini de çok iyi biliyorum. Değişmesi gereken 1-2 futbolcunun zihniyeti belki doğrudur. Onlar da kendilerini değiştirecektir. O değişime uymak zorundalar. Kendi gelecekleri, takımın geleceği için uyacaklar. Ben o mücadeleden gönderilmeden gitmem. Hayatımda bir kere istifa ettim. O da Buca'da ettim. Zaten Bucalı yöneticiler de istifa etmem için Bursa maçında 2 teknik direktör, Eskişehir maçında 3 teknik direktörü tribüne getirerek, oraya oturtarak benim bırakmam için ellerinden geleni yapmışlardı. Ben de ondan sonra istifa ettim. Şimdi de hala pişmanlıklarını söylüyorlar."

FATİH TERİM'İN AYRILIŞI

Bülent Uygun, Fatih Terim ile Galatasaray 'ın yollarını ayırmasıyla ilgili olarak da şunları söyledi:
"Fatih Terim, bu ülkenin teknik direktörlük anlamındaki önemli başarılarına imza atmış çok değerli bir hocamızdır. Yönetimsel anlamda bazen hocalarımız takımlardan gönderilebiliyor. Bazen de hocalarımız gidişata göre kendiliğinden istifa edebiliyoruz. Valla ben bir istifa ettim; aldığım peşinata kadar verdim. Dolayısıyla bazen futbolun doğasında vardır. Kan uyuşmazlığı olur. Sizi çok severler, karşıya başarıyı gösteremeyebilirsiniz. Ya da Türkiye'de hiçbir iş tam profesyonel yapılmadığı için, mükemmel gitmemiştir sizin görevi bırakmanız gerekir. Bu futbolun içerisindeki doğal şeylerdir. Galatasaray yönetim kurulu, böyle bir karar almış. Onların kararına saygı duyarız. Ama Fatih Terim gerçeğini hiçbir zaman ört pas edemez. Fatih Terim, Türkiye'deki en önemli başarılara imza atmış çok değerli bir hocadır. Onların bu şekilde ayrılmış olması üzüntü verici. Tabi ki ayrılıklar olacaktır. Bir gün biz de buradan ayrılacağız; ama bugün ama 3 sene sonra. Camialar ardına hayırlısı ne ise o olsun. İnşallah Fatih Terim bundan sonra büyük bir ihtimalle milli takım teknik direktörü olacaktır. İlk 2 maçta gösterdiği performansı genel anlamda anlaşması olduğu yıllar içerinde göstermeye devam eder, Türk sporuna güzel hizmetine oradan devam etmiş olur. Kendisine hayırlı uğurlu olsun diyorum."