'Uzaylı değilsiniz, korkmuyoruz'

Norveç Milli Takımı Teknik Direktörü Age Hareide, Türkiye'nin çok güçlü bir takım olduğunu vurgulayarak "Ancak güçlüler diye bırakıp gidecek değiliz" dedi.

FRANKFURT - Norveç Milli Takımı Teknik Direktörü Age Hareide, Türkiye'nin çok güçlü bir takım olduğunu vurgulayarak "Ancak güçlüler diye bırakıp gidecek değiliz" dedi. Tecrübeli teknik adam sonuna kadar
savaşacaklarını belirterek şunları söyledi: "Futbolun içinde korkuya yer yok. Daha önce Türkiye'den çok daha güçlü takımlara karşı oynadık. Korkmam için bilmediğim uzaydan bir takımın gelmesi gerekiyor. Türkiye çok kaliteli oyunculara sahip. Kalecilerinden forvetine kadar çok iyi oyuncuları var. Hakan Şükür gibi Avrupa'nın en iyi golcüsüne sahip. Tuncay da çok yetenekli ve Avrupa'nın sayılı futbolcularından birisi. Buradan grubun liderinden alacağımız puanlar bizim için moral olacak."
Hareide ayrıca, bugün bir Türk gazetesinde çıkan 'Atatürk posterinden korkuyorlar' şeklindeki haberi yalanladı ve "Tarafsız bir sahada oynuyoruz. Ama pankart bizim için önemli değil. Sahanın neresine isterseniz oraya istediğinizi koyabilirsiniz. Türkiye'yle seyircisiz sahada oynamamız bizim için avantaj olarak görünüyor, ama Türkiye'nin burada oynadığı maçları izledim. Bu durumu avantaja çeviriyorlar" dedi. (Spor Servisi)