'Üzüldüm, kahroldum'

Teknik direktör Mustafa Denizli, pazar gecesi Star'da yayınlanan Telegol programında FIFA kokartlı eski hakem yorumcu Ahmet Çakar ile girdiği tartışmalardan dolayı büyük üzüntü duyduğunu açıkladı.

İSTANBUL - Teknik direktör Mustafa Denizli, pazar gecesi Star'da yayınlanan Telegol programında FIFA kokartlı eski hakem yorumcu Ahmet Çakar ile girdiği tartışmalardan dolayı büyük üzüntü duyduğunu açıkladı. Denizli'nin, Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin tesislerinde düzenlediği basın toplantısına, Dünya Spor Yazarları Birliği Başkanı Togay Bayatlı'nın yanı sıra, TSYD Genel Başkanı Onur Belge ve derneğin eski başkanlarından Necmi Tanyolaç, Kahraman Bapçum ve Nezih Alkış'ın da içinde bulunduğu, spor basınının önde gelen birçok ismi katıldı.
Mustafa Denizli'den önce söz alan TSYD Genel Başkanı Onur Belge, Çakar ile girdiği tartışmada Denizli'ye destek verdiklerini ifade ederek, "Türkiye, değerlerini kolay yetiştirmiyor. Biz işimiz gereği bu değerleri eleştiririz ama kişilik haklarına her zaman saygı gösteririz. Bugün de hep birlikte burada yer alarak bunu gösterdik" dedi.
Denizli, sözlerine polemik başlatmak değil, bazı şeyleri bitirmeyi
amaçladığını belirterek girdi ve "Üzüntümü bildirmek için buradayım. Ben bu olayın içinde yer almaktan gerçekten çok utandım, üzüldüm ve kahrettim. Bu konuda bundan sonra yazılacak ne varsa benim tarafımdan yanıt bulmayacaktır. Ben bu ülkeye hayatım boyunca hizmet ettim ve buna devam edeceğim. Sizlerle birlikte yürüdüm, hep ayakta kaldım, ama böyle yaralara alışamadım" dedi.
İyi bir aile babası olduğunu göstermek için kızları Lal ve Selin'i de basın toplantısına getirdiğini belirten Denizli, kendisi hakkında edilen lafların hiçbir zaman Mustafa Denizli ismini küçültmeyeceğini, tersine hep yücelteceğini kaydetti. "Türkiye'nin Mustafa Denizli'si olduğumu biliyorum" diyen ünlü teknik adam, "Bunu, ben dahil, kimsenin yıkamayacağını da biliyorum. Bugünlere gelmek için çok savaşlar verdim. Bu savaşlarla varoldum ve sizlerle büyüdüm" diye konuştu.
Milan Rapaiç'in Fenerbahçe'ye transferinden çıkar sağladığı yönündeki iddialara da sert tepki gösteren Fenerbahçe'nin eski çalıştırıcısı Denizli, gerektiğinde maddi yönden çalıştığı kurumlarda her türlü özveriyi yaptığını, bu nedenle de bu tür yakıştırmaların 'ayıp' olduğunu söyledi.
'İçimizdeki İrlandalılar'
Bir gazetecinin, "Bir zamanlar, 'İçimizdeki İrlandalılar' dediğiniz bazı büyüklerimiz de burada, zor gününüzde yanınızdalar. Bu konuyla ilgili duygularınızı öğrenebilir miyiz?" sorusuna Denizli, "Burada olanlar içinde o söylediğimden alınanlar bile olsa, Mustafa Denizli'nin nasıl bir insan olduğunu bildikleri için buradalar. O bakımdan buradaki bütün İrlandalılar'a yeniden hoşgeldiniz diyorum" diye yanıt verdi.
Denizli konuşmasını, toplantıyı izleyen medya mensuplarına alkışla teşekkür ederek noktaladı. (Spor Servisi)