'Üzüntümüzü ölçecek bir alet olsa bizi görünce çatlardı'

Türkiye'nin Norveç'i 2-1 mağlup etmesi, karşılaşma öncesi milli takımlarını favori gören Norveç basınında şaşkınlığa yol açtı.

OSLO - Türkiye'nin Norveç'i 2-1 mağlup etmesi, karşılaşma öncesi milli takımlarını favori gören Norveç basınında şaşkınlığa yol açtı. Emre ve Nihat'a övgüler yağdıran Norveç medyası, yenilgiden kaleci Optal, Carew ve Tettey'i sorumlu tuttu. Gazeteler ayrıca Carew'in artık futbol oynayamayacak kadar kötü olduğunu yazdı.
VG Gazetesi, 'Türklerle iki maç, dört gol ve üç kaleci hatası' manşetiyle verdiği yazıda "En güzel oynayanlar, en teknik oynayanlar, maçı yönlendiren Türklerdi. Galibiyet onların hakkıydı. Küçüçük Emre, 25 metreden Norveç'i yıkan golü attı" dedi.
Aften Posten gazetesi, Norveç'in kopmaya hazır ip kadar ince şansı kaldığını, Bosna Hersek'in Türkiye'den puan almasını beklemekten başka şanslarının kalmadığını yazdı. Gazetede, Kaleci Opdal'ın "Tüm hata bende" sözlerine yer verildi. Dagbladet gazetesi ise Norveçli teknik adam ve futbolcuların, "Şaşkınlığın ve üzüntünün ölçüsü olsaydı, biz o ölçü aletini patlatmıştık" sözlerine yer verdi.
Maç, Macar basınında da yer buldu. Nemzetisport, 'Türklerin Dirilişi', Hid Magazin 'Türkler bunu hep yapıyor' manşetleri attı. 'NB1' internet sitesinde, 'Türkler ölmüş olan ümitlerini mezardan çıkardı' denildi. (Spor Servisi)