Vakıfbank kaldığı yerden...

Vakıfbank kaldığı yerden...
Vakıfbank kaldığı yerden...
Süper Kupa'da Eczacıbaşı Vitra ile karşılaşan Vakıfbank, sahadan 3-2 galip ayrıldı. Yenilmezlik serisini sürdüren Vakıfbank, tarihinde ilk kez bu kupayı müzesine götürdü.

SPOR SERVİSİ

Kadınlar voleybolda Süper Kupa mücadelesinde Vakıfbank’la Eczacıbaşı Vitra karşı karşıya geldi. Geçen sezonu 47 maçta 47 galibiyet ile ulaşılması neredeyse imkansız bir rekorla noktalayan Vakıfbank, karşılaşmayı 23-25, 25-21, 25-14, 21-25 ve 15-5’lik beş sette 3-2 mağlup etti ve beşinci kez düzenlenen Süper Kupa’yı ilk kez müzesine götürdü.
Son iki sezonun Süper Kupa şampiyonu Eczacıbaşı, geçen seneden bu yana dokuzuncu kez karşı karşıya geldiği ezeli rakibine karşı yine galip gelemedi. Lorenzo Micelli’nin öğrencileri rakibini oldukça zorlarken, farkı kazanma alışkanlığı ve kadro derinliği belirledi. Özellikle son sette, yorulan Brakoçeviç’in yerine oyuna giren Polen Uslupehlivan’ın oyunu takımı zafere taşıdı. Öte yandan Vakıfbank'ın milli pasörü Naz Aydemir Akyol, 'maçın en değerli oyuncusu' ödülüne layık görüldü. Milli Takım kariyerlerini noktalayan Gülden Kayalar Kuzubaşıoğlu ve Esra Gümüş Kırıcı'ya voleybola yaptıkları hizmetlerden ötürü plaket verildi.

Salon: TVF Başkent
Hakemler: Aziz Yener, Deniz Güvenç
Vakıfbank: Gözde Kırdar Sonsırma, Bahar Toksoy Guidetti, Brakoçeviç, Costagrande, Fürst, Naz Aydemir (Gizem Karadayı, Melis Gürkaynak, Güldeniz Önal, Polen Uslupehlivan)
Eczacıbaşı Vitra: Şeyma Ercan, Poljak, Hanke, Esra Gümüş Kırıcı, Harmotto, Neslihan Demir (Gülden Kayalar Kuzubaşıoğlu, Hazal Selin Uygur, Büşra Cansu, Buse Kayacan)
Setler: 23-25, 25-21, 25-14, 21-25, 15-5
Süre: 120 dakika (27, 29, 23, 28, 13)