Vakıfbank yine finalde

Vakıfbank yine finalde
Vakıfbank yine finalde
Son iki yılın Türkiye Süper Kupa şampiyonu Vakıfbank, Dörtlü Final ilk maçında Galatasaray Daikin'ı 3-2 mağlup ederek finale yükseldi.

RADİKAL - Ankara Başkent Spor Salonu'nda oynanan mücadelede Vakıfbank, ilk sete hızlı girerek ilk teknik molada 8-1'lik üstünlüğü yakaladı. Setin sonuna kadar üstünlüğünü sürdüren sarı-siyahlılar, 25-12 ile 1-0'ı buldu. Bu sette Elitsa Vasileva 7 sayı kaydederken, Gözde Sonsırma da 4 sayı ile katkı yaptı. İkinci set 16-25'le ve üçüncü set de 18-25'le Galatasaray 'ın üstünlüğüyle sonuçlandı ve setlerde durum 1-2'ye geldi.

Sarı-siyahlılar, karşılaşmanın dördüncü setinde istedikleri oyunu sahaya yansıtmayı başardı. Teknik molalara 8-4 ve 16-7 önde giren Vakıfbank, 25-19'la setlere dengeyi getirdi. Bu sette de Vasileva 7 sayı elde ederken, Kübra Akman ve Milena Rasic dörder sayılık katkıda bulundu.

Vakıfbank, final setinde ise rakibine üstünlük kurarak seti 15-13, karşılaşmayı da 3-2 kazanmayı bildi. Sarı-siyahlılarda Elitsa Vasileva 24 sayı, Milena Rasic 18 sayı ve Gözde Sonsırma da 14 sayı ile galibiyete katkıda bulundu.

Vakıfbank, şampiyonluk maçında Eczacıbaşı VitrA - Fenerbahçe Grundig karşılaşmasının galibiyle yarın saat 18.00'de karşılaşacak. (dha)