Vakıfbank'a yan bakılmıyor

Vakıfbank'a yan bakılmıyor
Vakıfbank'a yan bakılmıyor
Eczacıbaşı Vitra'yı deplasmanda geçen Vakıfbank, galibiyet serisini 58 maça taşıdı

SPOR SERVİSİ - Acıbadem Kadınlar Voleybol Ligi’nin 4. haftasında Vakıfbank deplasmanda Eczacıbaşı Vitrayı 25-22, 25-17 ve 25-20’lik setlerle 3-0 geçerek ligdeki 4. maçından da galibiyetle ayrıldı. Vakıfbank bu galibiyetle birlikte yenilmezlik serisini 58 maça taşımış oldu.

Vakıfbank’da Jovana Brakocevic 15 sayıyla galibiyete büyük katkı sağlarken, Bahar Toksoy Guidetti de 14 sayıyla zaferde pay sahibiydi. Neslihan Demir ve ABD ’li Harmotto’dan yoksun olarak mücadele eden Eczacıbaşı Vitra  üç sette de rakibinin hamlelerine karşılık veremeyince ligdeki ilk yenilgisini almış oldu.

Vakıfbank, rakibine karşı oynadığı son iki yıldaki 10 maçta da sahadan galibiyetle ayrılan taraf oldu. Bu sonuçla birlikte 4. hafta sonunda Vakıfbank ligde liderliğe yükselirken, geride kalan 4 haftada şampiyonluk yolundaki rakipleri Galatasaray Daikin, Fenerbahçe ve Eczacıbaşı Vitra maçlarını kayıpsız atlatmış oldu.

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Vakıfbank antrenörü Giovanni Guidetti, “ Avrupa maçlarımızın yanı sıra ligdeki önemli rakipleri yendiğimiz için mutluyum. Oyuncularımı bu zorlu süreçte oynadıkları başarılı maçlardan dolayı kutluyorum. Şimdi önümüzde Ereğli Belediyesi maçı var. Çalışmalarımızı o maçın üstüne yoğunlaştırmalıyız.” ifadelerini kullandı. (Radikal)